אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

פתיחת עוסק פטור אונליין

עוסק פטור, המכונה גם עוסק קטן, הינו עצמאי והכנסתו מהעסק אינה עולה על 99,893 ₪ בשנה. צורת ההתאגדות של עובד פטור אינה מאפשרת לאדם זה לגבות מע"מ מלקוחותיו – למעט חריגים מסוימים – וגם לא לתבוע או לקבל החזר מע"מ עבור הרכישות וההוצאות השוטפות. עליך לדעת שהרישום כעוסק פטור הוא לרוב זול יותר מהרכבי חברות אחרים מבחינת עלויות ונהלים חשבונאיים. כדי לפתוח אחד צריך להירשם רק באתר משרד האוצר (ניתן למלא ולהגיש את כל הטפסים והמסמכים באופן עצמאי או באמצעות נציג מוסמך כמו רואה חשבון).

למי מתאימים עוסקים פטורים ? כל אחד מגיל 18+ רשאי לפתוח עסק עצמאי משלו על ידי פתיחת סוכנות בלעדי משלו; זה לא נחשב לתהליך קשה (אך אולי כדאי להיעזר בשירותיו של נציג מקצועי כגון רואה חשבון בעת ​​מילוי טפסי בקשה כדי שכל המסמכים יצורפו בצורה נכונה).

מי יכול להיות עוסק פטור מוסמך?

מי יכול להיות עוסק פטור? להלן רשימה חלקית של תחומים הדורשים רישוי: אדריכלי נוף, אדריכלים, חשבונאות, וטרינרים, חקירות (אכיפה), טכנאי גז, טכנאי מיזוג אוויר, טכנאי קירור, טכנאי שיניים ומעבדות (רופאי שיניים), יועצי אבטחת איכות, יועצי בטיחות ; יועץ ביטוח; יועץ השקעות; יועץ מזון; ייעוץ ארגוני; ייעוץ אבטחה (אבטחה); ייעוץ הנדסי ייעוץ והכוונה מקצועיים; ייעוץ זוגי ומשפחתי; ייעוץ חקלאי ייעוץ פיננסי ; ייעוץ פנסיוני; ייעוץ קולינרי ניהול תדמית; יעוץ תיירים

מה צריך כדי לפתוח עוסק פטור?

פתיחת עוסק פטור אונליין הוא עבור עוסקים פטורים שהם אנשים עצמאיים עם מחזורים נמוכים בשנה. יחיד זכאי כעוסק פטור אם הוא מצהיר על פחות ממגבלת המחזור המקסימלי הקבועה בחוק מע"מ. נכון לשנת 2022, הגבלה זו היא 102,292 ₪; ואילו בשנת 2021 זה היה 99,893 ₪.

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email