אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

חומרי גלם למדפסות תלת מימד – חומרים מומלצים

הדפסת תלת מימד היא תהליך שניתן להשתמש בו ליצירת אובייקטים תלת מימדיים מקובץ דיגיטלי. חומרי הגלם לתהליך הם לרוב אבקות פלסטיק, מתכת או קרמיקה וחומרי גלם נוספים. הסוגים הנפוצים ביותר של הדפסה תלת-ממדית הם מודלים של פיוזד בתצהיר (FDM), סינטר לייזר סלקטיבי (SLS), סטריאוליטוגרפיה (SLA) ו-Sintering מתכת ישירה בלייזר (DMLS).

חומרי גלם למדפסות תלת מימד:

– אבקה קרמית

– אבקת מתכת

– אבקת פלסטיק

דרך מתקדמת לייצור מודלים תלת ממדיים

ישנם הרבה סוגים שונים של חומרי גלם שניתן להשתמש בהם להדפסת תלת מימד. 

-PLA (פולילקטית) – PLA הוא פלסטיק מתכלה העשוי ממשאבים מתחדשים כמו עמילן תירס או סוכר. יש לו יחס חוזק למשקל מצוין, מה שהופך אותו מתאים ליצירת חפצים גדולים כמו מכוניות או בתים; אבל יש לו גם גמישות שהופכת אותו לאידיאלי לשימוש בחפצים קטנים כגון צעצועים או תכשיטים.

-ABS (Acrylonitrile Butadiene Styrene) – ABS הוא פולימר תרמופלסטי בעל עמידות גבוהה וקשיחות, מה שהופך אותו למתאים לשימוש במוצרים כמו חלקי רכב ואלקטרוניקה; אבל יש לזה גם יתרונות נוספים.

תבחרו חומרים בהתאם לצרכים שלכם

מאמר זה מדבר על החומרים בהם ניתן להשתמש עבור מדפסות תלת מימד. זה גם מספר לנו על סוגי החומרים התואמים למדפסות תלת מימד.

חומרי גלם למדפסות תלת מימד

– חומצה פולילקטית (PLA)

– פוליאתילן טרפתלאט (PET)

– אקרילוניטריל בוטאדיאן סטירן (ABS)

– ניילון 6

– ניילון 12

– פוליאסטרים ופוליאמידים אחרים

בחירת חומרי גלם למדפסות תלת מימד צריכה להתבסס על הדרך שבה אתם מעדיפים ליצור את המודלים שלכם וסוג המודלים שמעניינים אתכם. בהתאם לכך תוכלו להבין טוב יותר במה לבחור בסופו של דבר.

מידע נוסף באתר https://dfus3d.com/

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email