אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

מתכונים לראש השנה

ראש השנה הוא חג יהודי החוגג את תחילתה של שנה חדשה. זה קורה בימים הראשון והשני של תשרי, שזה בספטמבר או אוקטובר. החג נמשך יומיים ובזמן זה נהוג לאכול מאכלים סמליים לעונה כמו תפוחים ודבש. לאנשים רבים יש גם מסורת של אכילת לחם חלה עגול לראש השנה, כי זה מסמל את הסביבה במשפחה ובחברים.

בראש השנה נמצא מגוון מאכלים כמו כאלה שעשויים ירקות הוא מסיימים את הברכות השונות עם קטניות וירקות כמו קישואים, שעועית, חומוס פול וכל מה שצריך כדי לציין את השנה החדשה. בין היתר מי יש את מי שירצה להגיש צלי בשר אומנות עוף סלטים רימונים תפוח בדבש וכל מה שמציין חגיגה ואת השנה החדשה

ראש השנה הוא ראש השנה היהודי ההוא זמן להתבוננות, התחדשות ותקווה. זה גם זמן להתכנסות עם בני משפחה וחברים כדי ליהנות מאוכל טעים. ראש השנה הוא זמן להרהר על השנה שחלפה ולהציב יעדים לעתיד. זה גם זמן לחגוג, עם מאכלים ומשקאות מיוחדים.

הנה כמה מתכונים מסורתיים שתוכלו להגיש במהלך החג הזה:

הנה כמה רעיונות למתכונים לראש השנה

סלט רימונים – הכינו סלט ירקות ירוקים עם רימונים ואגוזים. הוסיפו דבש, שום כתוש, חרדל וערבבוץ

תבשיל שעועית – הכינו תבשיל שעועית מהביל, עם שעועית מבושלת בעלי תרד, בצל מטוגן ותבלינים.

תבשיל חומוס – הרתיחו ובשלו חומוס, טגנו בצל, הוסיפו ירקות ירוקים כמו כרישה ועלי מנגולד, בשלו הכול יחד והוסיפו תבלינים לפי הטעם. הורידו את האש מתחת לתבשיל על מנת לתת לחומוס להיות רך במיוחד. 

בקיצור, השנה החדשה כבר כאן ואיתה מגיעים גם מתכונים למאכלי החג. זה הזמן לאכול, לשתות ולהיות שמח! כשהשנה החדשה מתקרבת, אנשים חושבים על האוכל שהם יאכלו. זהו זמן לחגיגה, לכן חשוב שיהיה מגוון רחב של אוכל לבחירה.

 

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email