טיפול זוגי
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

ייעוץ פנסיוני- איכות חיים בגיל הזהב

כל אחד מאיתנו צריך לדאוג לקצבת קיום בימים בהם הוא יפרוש לפנסיה. יש לקחת בחשבון כי מדינת ישראל מספקת לתושביה קצבת פנסיה הנקראת 'קצבת זקנה' לכל אזרח, אך מדובר בסכום לקיום בסיסי המחושב על ידי המדינה ולכן חשוב מאוד שכל אחד מאיתנו, שכיר או עצמאי ידאג למקור הכנסה נוסף בדמות קרן פנסיה, ביטוח מנהלים או קרן השתלמות. ייעוץ פנסיוני בא במטרה להתאים לכם את שיטת צבירת הפנסיה המתאימה לכם.

יועץ לפנסיה

ייעוץ פנסיוני- מדוע זקוקים לייעוץ?

אם אינכם מצליחים להבין מדוע יש צורך בייעוץ לגבי הפנסיה שלכם, חשוב מאוד שתהיו מודעים כי בדיוק כמו כל מוצר אותו אתם בוחרים לרכוש גם כאן יש מבחר אפשרויות. האפשרות אשר תתאים לשכן או לחבר שלכם לא בהכרח תתאים לכם. יועץ פנסיוני הוא אותו אדם אשר יספק לכם את כל המידע הדרוש על אפשרויות חסכון לפנסיה ובהתבסס על הידע המקצועי שלו והכרת נתוני הלקוח ימליץ לו על שיטת הצבירה לימי הפנסיה המתאימה לו ביותר. כך למשל, על מנת לבחור קופות גמל מתאימות – צריך להתאים את סוג ואופי הקופה לאדם, מטרותיו והצרכים שלו.

מה זה למעשה פנסיה?

פנסיה היא חסכון אליו מופרש מדי חודש סכום מסוים מהמשכורת (שכירים). סכום זה מצטבר עד גיל הפרישה שלכם וכאשר אתם מגיעים לגיל זה הסכום משתחרר בתור קצבה חודשית. בעבר, כל אחד בחר האם הוא מעוניין בקצבה חודשית בגיל הפנסיה או בקבלת כל הסכום, כיום יש אפשרות של קצבה חודשית בלבד. יש לקחת בחשבון כי הפנסיה מורכבת מפרמטרים רבים וכן נגבים עליה עמלות מסוימות אליהם רוב האנשים אינם מודעים, כמו למשל דמי ניהול. ייעוץ פנסיוני בא במטרה לבחון את הקיים ולהציע אלטרנטיבות כדאיות יותר או לבחון את הקיים ולהציע בו שינויים.

ייעוץ פנסיוני- היתרון הגדול

מלבד חסכון משמעותי בכל הקשור אל כספים, היתרון של ייעוץ פנסיוני על ידי איש מקצוע בא לידי ביטוי באובייקטיביות שלו. כאן וזאת בניגוד אל סוכני ביטוח או יועצים מטעם בתי השקעות, היועץ אובייקטיבי, כלומר טובת הלקוח היא העיקר. היועץ ילקט את כל הנתונים האישיים שלכם, אם מדובר בגילכם, הסטאטוס שלכם, מצבכם הבריאותי, ההכנסה החודשית הקבועה, הוצאות קיימות ועתידיות ויבנה עבורכם תוכנית פנסיה כדאית.

 

 

Share this post

גלילה לראש העמוד