מקורות שונים ללקיחת הלוואות

עורך דין גירושין

לקיחת הלוואה היא פעולת המוכרת לתושבים רבים בישראל. לצערנו המציאות שאנו חיים בה מחייבת אותנו מפעם לפעם לבקש הלוואה למקרים שונים. כמו למשל – אם הילד משגע אתכם שתקנו לו את הסמארטפון הכי מתקדם., או שהאשה החליטה שבא לה להתפנק ברכב חדש. סיבות לא חסרות.

התחרות הגבוהה בתחום מאפשרת לנו לבחון גופים רבים אשר יכולים לספק לנו את ההלוואה הזו. מהיכן כדאי לנו לקחת את ההלוואה? על שאלה זאת ועוד נענה במאמר זה.

"ניסיתי לבקש מהבנק, אך הם לא הסכימו לתת לי הלוואה…"

הבנקים הם גופים גדולים, אשר חיים על ההלוואות שהם נותנים. מכאן שהאינטרס שלהם הוא כן לתת לכם הלוואה, אך חשבו על זה כך: אם אין לכם מאיפה להחזיר להם את ההלוואה, מדוע שיתנו לכם אותה?

כשאתם מבקשים הלוואה מהבנק, בהנחה שאין לכם קשרים טובים עם אחד הפקידים אשר מטפל בכם, מכיר אתכם וסומך עליכם בתקופה הארוכה שבה אתם לקוחות הבנק, הרי שכדי לקבל הלוואה תצטרכו ל"הוכיח" שאתם יכולים לעמוד בהחזרי ההלוואה. תוכלו להוכיח זאת על ידי פעילות תקנית בחשבון שלכם, תשלומים שלא חזרו, משכורת שאתם מכניסים בכל חודש ומה גובה ההכנסות וההוצאות שלכם. כלומר שאם אתם באופן קבוע מוציאים יותר כסף מאשר הכסף שנכנס לכם במשכורת (ואין זה משנה על מה אתם מוציאים) הרי שההרגלים שלכם יהיו בעוכריכם… במידה ויהיה לכם כושר החזר תקין, אין סיבה שלא תקבלו את ההלוואה.

"גוף חיצוני? אני מפחד משוק אפור…"

מלבד הבנקים, ישנם גופים חיצוניים המספקים הלוואות בסדרי גודל שונים (לרוב הלוואות קטנות). אנשים מפחדים לקחת הלוואות מגופים אלה לרוב מכיוון שמדובר בשוק אפור. אם תפנו לחברה מסודרת וידועה, בעלת אישור ממשרד האוצר לתת הלוואות, על כן אין לכם ממה לחשוש.

"חברות אשראי מספקות הלוואה עד גובה המסגרת בלבד…"

מרבית חברות האשראי המספקות הלוואות גם דורשות מאתנו להחזיק בכרטיס אשראי של החברה שלהן. לאחר מכן הן אומרות לנו שהן יכולות לתת לנו הלוואה בהתאם לגובה המסגרת שלנו או חלק ממנה. כלומר שמרבית האנשים בעלי מסגרות אשראי נמוכות, אינם יכולים להיעזר באמת בחברות אלו. אולם זה לא תמיד נכון. ישנן חברות אשראי אשר מספקות הלוואות חוץ בנקאיות בסדרי גודל שונים ומאפשרות החזר כספי בהוראת קבע בנקאית. במקרה כזה יהיה עלינו להחתים את הבנק.

כיצד נדע אל מי לפנות?

בדרך כלל אנשים נוטים לפנות קודם אל הבנק בו מנוהל החשבון שלהם. במידה והבנק אינו מסכים לתת הלוואה ניגשים לחברות אשראי וגופים חיצוניים לבדיקת זכאות להלוואה. לעתים ניתנת אישור להלוואה המלאה או החלקית מהסכום שאנו מבקשים ולעתים גם אין אישור בכלל. במידה ויהיה לכם כושר החזר, אין סיבה שלא תקבלו הלוואה, אך אם אין לכם מספיק הכנסות אל מול ההוצאות שלכם, אין זה משנה לאיזה גוף תפנו, אתם ככל הנראה תקבלו תשובה שלילית. לכל גוף יהיה דרישות שונות ותנאים שונים לקבל ההלוואה ולכן תמיד כדאי לבחון מספר גופים שונים.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מערכות השקיה אוטומטיות
עיצוב גינה הוא לא תהליך קל. על מנת שהגינה שלכם תהיה מרחב טבעי ונעים, עליכם לרהט אותה בצורה הטובה ביותר,...
קרא עוד »
אוג 23, 2020
זרע דליל? כל התשובות לגבי זרע חלש והשבחה
אוכלוסיית תאי הזרע שקיימת בזרמה של הגבר הינה מגוונת מאוד מבחינת איכות. בזרמה קיימים גם תתי אוכלוסיות...
קרא עוד »
נוב 17, 2021
החשיבות בקרם הגנה לפנים SPF 50
קרם הגנה לפנים הוא חלק חיוני בכל שגרת טיפוח, במיוחד כאשר אתה חשוף לשמש לפרקי זמן ארוכים. זה עוזר להגן...
קרא עוד »
פבר 18, 2023