הסכם ממון לידועים בציבור

הסכם ממון

הסכם ממון הינו הסכם הנחתם בין בני זוג, טרם כניסתם לברית הנישואים. בהסכם זה, לרוב נכלל הרכוש אותו הביאו שני בני הזוג לנישואים, ואת הסכמת בני הזוג לחלוקת הרכוש המשותף במידה ויתגרשו בעתיד. עניין זה מתבצע מתוך הרצון להיות הוגנים אחד כלפי השני עוד בשלב בו בני הזוג רוכשים אהבה זה כלפי זה, ומבטח אותם מפני פגיעה האחד בשני במידה ודברים משתבשים.

הסכם זה טוב ויעיל במיוחד במניעת ריבים עתידיים של בני הזוג ובסיום הקשר בנימה נעימה יותר, במידה והדבר אכן יקרה. על אף שנהוג להתייחס להסכם ממון כהסכם הנחתם אך ורק על ידי זוגות הבאים בברית הנישואים, הרי שגם זוגות ידועים בציבור רבים בוחרים לחתום על הסכם זה, בייחוד בשל העובדה כי הם מנהלים חיים ומשק בית משותפים, בדומה ואף באופן זהה לזוגות נשואים רגילים. על חסרונות ויתרונות של הסכם ממון ניתן לקרוא בכתבה המצוינת של עו"ד אורי גנור.

מדוע כדאי לזוגות ידועים בציבור לחתום על הסכם ממון?

בדיוק בדומה לזוגות נשואים, זוגות ידועים בציבור יכולים להיתקל בבעיות שונות בעת הרצון "לפרק את החבילה". הרי לפניכם הסיבות העיקריות לחתום על הסכם ממון:

  • בשביל הילדים – זוגות ידועים בציבור רבים מנהלים חיי משפחה זהים לזוגות נשואים. מסיבה זו, ניתן למצוא משפחות רבות אשר בהן בני הזוג אינם נשואים, אך חיים יחדיו ולהם ילדים משותפים. חשוב לזכור כי פרידות בין בני זוג להם יש ילדים, עלולות להכאיב במיוחד לילדים, בייחוד כאשר הפרידה לא מתבצעת בצורה חברית ונעימה. בהסכם הממון ניתן לכתוב תנאים בכל הנוגע לילדים העתידיים של בני הזוג ולחלוקת הזמן עמם, עניין שיסייע במניעת ריבים רבים, בקיום יחסי משפחה תקינים ככל הניתן ובשמירה על הבריאות הנפשית של ילדיכם.
  • בשביל שמירה על יחסים טובים בעתיד – בני זוג רבים לעיתים מסתובבים באותם חוגים חברתיים, מנהלים עסקים משותפים או שיש להם ילדים יחדיו. מסיבה זו, זוגות רבים נאלצים לשמור על יחסים תקינים גם לאחר הפרידה. הסכם הממון, הקובע את חלוקת הרכוש מראש, יסייע במניעת ריבים אלה ובשמירה על יחסים תקינים בין בני הזוג גם במידה ויפרדו.
  • בשביל להיות הוגנים האחד כלפי השני, גם במצב בו אינכם חושבים בצלילות – אין ספק כי בזמן הפרידה, בני זוג רבים אינם חושבים בצלילות אלא באופן אמוציונאלי וכזה המונע מהפגיעה אותה הם חשים מבן או בת הזוג. הסכם הממון מסייע באיזון מצב זה.
  • בשל הצורך לסיים את הקשר מהר, מבלי להיגרר לעימותים משפטיים ארוכים.
בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הזמנת מצבה אונליין בקלות ובפשטות
מצבות הן חלק חשוב מאוד בסידורי הלוויה. הם החלק החשוב ביותר במקום המנוחה האחרון. במקרים מסוימים, יכול...
קרא עוד »
דצמ 28, 2022
בית אבות במרכז
בית אבות במרכז מהווה את הפתרון האידיאלי ביותר עבור קשישים שמתקשים להמשיך להסתדר בכוחות עצמם. כל אחד...
קרא עוד »
אפר 17, 2020
ללמוד לנגן על גיטרה
בכל פעם שאנו ניגשים ללמוד משהו חדש, ישנם פחדים אשר מציפים אותנו ולעתים אף גורמים לנו להפסיק את תהליך...
קרא עוד »
נוב 28, 2021