ביטוח רפואי פרטי

ביטוח רפואי פרטי

לפני למעלה מעשרים שנה עבר בישראל חוק בריאות ממלכתי, החוק חייב כל אזרח במדינת ישראל להצטרף לקופת חולים, ולמעשה איפשר לכל אזרח לבחור באיזו קופה הוא רוצה להיות חבר, לצד זה הוא חייב את המעסיקים והעובדים לשלם ביטוח בריאות, וזאת במטרה שכל אזרחי ישראל יהיו מכוסים תחת ביטוח במידה וחס וחלילה קורה להם משהו.

אך לצד זה, חוק ביטוח בריאות ממלכתי גם יצר במודע או לא במודע ביטוחים רפואיים פרטיים. קרוב לשמונים אחוז מהישראלים מחזיקים בביטוח בריאות פרטי (מסחרי או שב"ן). מדובר בנתון מהגבוהים במערב. כשמסתכלים מה הישראלים מה מקבלים מקופות חולים ומה הם מקבלים בביטוח רפואי פרטי, אפשר להבין את הרעיון.

ביטוח רפואי פרטי מעניק למי שמחזיק אותו מגוון דברים שהוא לא יכול למצוא בקופות חולים, החל מתרופות שלא נמצאות בסל התרופות, טיפולים שהקופה לא מממנת, אפשרויות לבחור רופאים בניתוחים שונים, קיצור תורים לניתוחים וטיפולים, ליווי של רופאים במסגרת טיפולים ממושכים ועוד. כל אחד מהדברים הנ"ל הוא בעל חשיבות עצומה, בוודאי אם אנחנו נמצאים במצב בו אנחנו עומדים להיכנס לתקופה של טיפולים ממושכים או אם יש לנו צורך לקבל מענה מהיר לצרכים שלנו.

ביטוח רפואי פרטי מתאים לכל אחד, אך בעיקר מי שצריך להחזיק אותו הם זוגות צעירים שעומדים לפני הריון, משפחות לילדים, וכן אנשים מבוגרים אשר, בצער רב, יצטרכו בוודאי להיעזר ברופאים ולעבור טיפולים רפואיים שונים. ישנם ביטוחים שכוללים בתוכם החזרי הוצאות סיעודיים במקרה ויש צורך בטיפול מסוים. גם אם טסים לחו"ל לצורך לימודים, למשל – צריך ביטוח רפואי פרטי. באתר כיכר השבת כתבו מאמר נהדר על 5 סיבות לעשות ביטוח רפואי פרטי לפני רילוקיישן.

ניתן לעשות ביטוח רפואי פרטי במגוון צורות, כשהצורה הפופולארית ביותר היא באמצעות תשלום לחברת ביטוח באופן ישיר או דרך סוכן ביטוח. כמו כן ישנם לא מעט מקומות עבודה שמציעים ביטוח רפואי פרטי במחירים נוחים וסבירים, כחלק מעסקה רחבה שמקום העבודה דואג להביא כמות גדולה של עובדים ולתת להם ביטוח ובתמורה חברת הביטוח מעניקה ביטוח רפואי משלים במחיר מוזל.

אנשים אשר מתלבטים האם לעשות ביטוח בריאות פרטי או להסתמך רק על ביטוח של קופות חולים חייבים לזכור, שאף פעם זה לא יותר מדי בשביל להיות מבוטח, כלומר היכולת שלנו להיות מבוטח באופן מקסימאלי היא לא דבר רע. בנוסף, לצערנו הרב קופות חולים לצערנו לא יכולות להעניק לנו כל מה שחברת ביטוח יכולה להעניק, ולכן עדיף לפעמים לעשות גם ביטוח בקופת חולים וגם ביטוח רפואי פרטי דרך חברת ביטוח .

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ניווט בעולם שמאי המקרקעין: תובנות מרכזיות
אם אתם נכנסים לתחום הנדל"ן, הבנת התפקיד הקריטי של שמאי מקרקעין הוא בעל חשיבות עליונה. כאחד המומחים...
קרא עוד »
אוק 31, 2023
כך תפתחי עסק לבניית ציפורניים בביתך
תמיד חלמת לפתוח עסק לבניית ציפורניים בביתך, אך לא ידעת איך לממש את הרעיון? אם תעקבי אחר הטיפים הפשוטים...
קרא עוד »
יול 16, 2017
הובלות קטנות בכפר סבא
במידה והנך תושב כפר סבא ונקלעת למצב שבו אתה צריך לבצע העברת דירה מדירת הסטודנטים שלך, או היית צריך...
קרא עוד »
אוק 02, 2018