רילוקיישן ולימודים בחו
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

לימודים בחו"ל – יתרונות וחסרונות

לימודים בחו"ל הם דבר פופולרי בקרב ישראלים רבים, יחד עם זאת חשוב לציין שיש ללימודים בחו"ל, לצד היתרונות, גם חסרונות. אך קחו את הדברים בערבון מוגבל, מדובר בהחלטה מאוד אישית בהרבה מקרים ובהחלט יתכן שמה שנראה ליתרון עבור אדם אחד יראה כחיסרון לאדם אחד. להלן כמה יתרונות וחסרונות ללימודים בחו"ל אותם ליקטנו בקרב סטודנטים בעבר ובהווה.

קבלו מידע נוסף על לימודים וריליקויישן בחול, באתר ישראלים בחו"ל.

ראשית כל, מעבר ללימודים עצמם, לימודים בחו"ל הם חוויה אחרת השונה מהשגרה של רוב האנשים. מי שיוצא לימודים בחו"ל ימצא את עצמו מתגורר במדינה זרה ולומד להכיר תרבויות חדשות ואולי אפילו שפה חדשה. יש הרבה מעבר ללימודים, אתגרים שצריך להתמודד עימם, אנשים וחוויות. עבור אנשים רבים זוהי סיבה מפתה מדוע לבחור בלימודים בחו"ל, אך לעומת זאת ישנם אנשים אשר דווקא חוששים ונרתעים מהמעבר לסביבה זרה ואך חוששים שזה יקשה עליהם יותר את הלימודים האקדמאיים. איני רוצה לשפוט, אך לי דעתי הלימודים בחו"ל הם חוויה מעשירה ומומלצת.

ילדים משחקים

לימודים בחו"ל הם בהרבה מקרים אופציה עבור מי שלא הצליחו להתקבל למוסדות הלימוד בארץ. ישנם תחומים אשר קשה מאוד להתקבל ללמוד אותם בארץ. היצע המקומות מוגבל, הביקוש מטורף ותנאי הקבלה הם פשוט בלתי אפשריים. לימודים בחו"ל יכולים להיות הרבה יותר מיתרון, בהרבה מקרים הם פשוט האופציה היחידה למי שלא מצליח להתקבל למוסדות הלימוד בארץ. יש הטוענים שתנאי קבלה נמוכים מייצגים רמה נמוכה של לימודים. ככל הנראה אלו שמסיימים את הלימודים בחו"ל עוברים בחינות קשות באותה המידה במהלך הלימודים ובסופו של דבר מסיימים עם כל הידע הנדרש על מנת לעסוק במקצוע.

מבחינת שכר הלימוד, בהחלט ישנן מדינות בעלות רמת לימודים גבוהה ושכר לימוד נמוך יחסית לארץ, למשל במדינות מזרח אירופה. שכר נמוך אין פירושו רמת לימודים נמוכה, זה פשוט בגלל שבמדינות שונות ישנם סטנדרטים שונים בתחום החינוך ומצב כלכלי אחר. יחד עם זאת אסור לשכוח ששכר הלימוד הוא לא ההוצאה היחידה, ישנן הוצאות מחייה רבות. לעומת זאת גם בארץ ישנן הוצאות מחייה לא זולות, לכן יש לשקול את כל הנתונים ביחד על מנת לבחון האם לימודים בחו"ל יותר זולים מלימודים בארץ.

ולסיום ברצוני לדבר על נושא השפה, הרי לימודים במוסדות הלימוד בחו"ל אינם מתקיימים בעברית. הלימודים מתקיימים בשפת המקום ולעתים ישנן גם תוכניות מיוחדות באנגלית. ישנם אנשים הרואים בשפה קושי וחוששים מהתמודדות עם חומר לימודי בשפה זרה. יש בזה אמת אך מד שני זה יכול להיות גם יתרון, זוהי הצורה הכי טובה ללמוד שפה בצורה מעמיקה ומהירות. אם הלימודים באנגלית, זוהי הזדמנות מעולה עבורכם לשפר את האנגלית שלכם.

לקריאה נוספת – 3 יעדים חמים לרילוקיישן עבור ישראלים.

 

Share this post

גלילה לראש העמוד