ציורי קיר
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

מה צריך לבדוק לפני שבוחרים גן ילדים

אין דבר שחשוב לנו יותר בעולם הזה מאשר הילדים שלנו. עוד טרם לידתם אנחנו דואגים לשלומם, לבריאותם ולעתידם, וכשהם נכנסים לחיינו אנחנו דואגים אפילו יותר, גם לביטחונם וגם לאופן שבו יצמחו ויתפתחו לכדי אנשים בוגרים בחברה. פלא בגן הרצליה, עושים לנו קצת סדר בדברים.

הדאגה הזו מלווה אותנו גם כשמגיע הרגע שבו אנחנו צריכים לשחרר ולתת לילד להיחשף לעולם, להתפתח וללמוד גם בלעדינו. המקום הראשון שבו זה קורה הוא גן הילדים, מה שאומר שאנחנו צריכים להיות סמוכים ובטוחים שהמקום שנבחר עבורו יהיה המקום הטוב ביותר, זה שייתן לו בדיוק את מה שהוא צריך ואת מה שאנחנו רוצים בשבילו.

מתחילים לחפש גן ילדים

גני ילדים מתאימים לטווח גילאים רחב למדי וכבר בגיל שנה וחצי תוכלו לשלוח את הילד שלכם לגן. עם זאת, חשוב לוודא שהגן שבו תבחרו פועל לפי קבוצות גיל שונות, כדי שהקטנים יקבלו תשומת לב ויחס אישי בהתאם לצרכים שלהם, בעוד הגדולים לא יישארו מאחור וישחקו עם הקטנים, אלא ייהנו מהפעלות המתאימות לגילאים שלהם, ולשלב ההתפתחות הרלוונטי. גן ילדים טוב יפעל גם על פי תכנית המסגרת של משרד החינוך ויידע להעניק לילדים כלים וידע, אבל גם יפעל כדי לאפשר לילדים פינות משחק שונות ומגוונות כדי שיוכלו להתפתח ברמה הרגשית והחברתית ולהכיר חברים חדשים.

צוות הגן

סביר להניח שגם אתם תסכימו שלצוות הגן יש חלק קריטי בתהליך הבחירה, שכן הצוות הזה הוא שילווה את הילדים לאורך שהותם בגן. אם כן, חשוב לוודא שהצוות שבידיו אתם מפקידים את האחריות לטיפול בילדכם, הינו צוות מקצועי, מיומן ומנוסה, כזה שיידע לספק לילד את הצרכים הרגשיים והמנטליים שהוא זקוק להם. יחס אישי, חום, כבוד וסבלנות – אלה הם מאפיינים שבלעדיהם זה פשוט לא יעבוד כמו שצריך. כדי לוודא שכך אכן פועל הצוות, מומלץ להגיע אל גן הילדים בשעות הפעילות שלו כדי לבחון את התנהלות הצוות ואת תגובות הילדים. אווירה נעימה, ילדים מחייכים ותחושה טובה וחמימה במקום, אלה הם הדברים שאתם מחפשים, ואין כל סיבה להתפשר עליהם. חשוב שתוודאו גם מה מספר חברי הצוות הצפויים לטפל בילדים מדי יום, כדי לוודא שיהיה מי שיוכל לתת מענה לכל צרכי הילדים, מבלי שאף אחד ירגיש שהוא לבדו. זכרו שבמקום הזה ישהה הילד שלכם שעות רבות מדי יום, כך שטבעי והגיוני שתרצו לעשות הכל כדי לוודא שזהו מקום בטוח, נעים ומכבד.

Share this post

גלילה לראש העמוד