עבודה מהבית כעצמאי
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

אולי הגיע הזמן להחליף תחום התמחות?

אתה רוצה להיכנס לתחום אחר, ואתה רוצה להתחיל לעבוד בו בהקדם האפשרי. לא משנה הסיבה שאתה רוצה לעבור לתחום הזה, אולי אתה אפילו לא יודע מהי, אבל מה שכן משנה היא הדרך בה אתה פונה למקומות עבודה בתחום.
אחרי הכל, עכשיו אתה מנסה לשכנע אותם לשכור מישהו שאין לו ניסיון בתחום.

זה מסובך, אבל לא בלתי אפשרי.

אחת הדרכים הטובות ביותר כדי להראות שאתה העצמאי הנכון לעבודה בתחום חדש, זה ללכת אחרי עבודת החלומות שלך. תסתכל על היכולות והדרישות שהם מבקשים ותסמן לעצמך את אלה שכבר יש לך.

עכשיו, קח את קורות החיים שלך ותוציא משם אינפורמציה לא רלוונטית לעבודה, למשל סיכומים על ניסיון העבודה מהבית שלך בתחום אחר. מה שאתה בעצם עושה זה ליצור קורות חיים פונקציונליים, כזאת שנותנת לקורא סיכוי לראות איך כבר ענית על הדרישות לתפקיד, למרות שאין לך את הכותרת של התפקיד בהיסטורית העבודה שלך.

כמובן, אם יש לך הכשרה מיוחדת בתחום הזה, וודא שאתה מציין גם את זה בקורות החיים שלך.

ככל שתראה איך אתה כן עונה על הדרישות, כך תוכל בקלות רבה יותר להתחבר למעסיק. תן לו את כל הסיבות להעסיק אותך על פני עצמאיים אחרים, ויהיה להם בעיה לחשוב על סיבות לוותר עליך.

אתה לא עונה על אף אחת מדרישות התפקיד? תחשוב שוב. בטח יש לך כמה מיומנויות רלוונטיות לעבודה, ואם אתה עדיין חושב שאין לך, דבר עם חבר שאולי יכול להצביע על כמה כאלה שלא שאולי לא חשבת עליהם. אולי אתה פשוט לא נותן לעצמך מספיק קרדיט.

Share this post

גלילה לראש העמוד