אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

זרע דליל? כל התשובות לגבי זרע חלש והשבחה

אוכלוסיית תאי הזרע שקיימת בזרמה של הגבר הינה מגוונת מאוד מבחינת איכות. בזרמה קיימים גם תתי אוכלוסיות המכילים תאי זרע תקינים, תאים מתים, חלק מהם חסרי תנועה ואחרים עם מבנה שגוי. מה שקורה הוא, שתאי הזרע בעלי האיכות הנמוכה, מתחרות באלו האיכותיות ומפריעות להם לנוע כמו שצריך וכאשר תאי הזרע הפחות איכותיים הינם בכמות גבוהה יותר מאשר התאים האיכותיים, עלול להיווצר קושי בתנועה תקינה של הזרע מה שבהכרח יוביל לקשיי פוריות.

אבחון זרע חלש – איך עושים את זה?

גילוי של זרע חלש ודליל יכול להיעשות רק באמצעות אבחון מקצועי כמו אבחון מורפולוגי וכדומה ואז יש להמשיך לבצע מיונים ואבחונים שונים בשביל להגיע לתוצאות מדויקות יותר. עם זאת חשוב לציין כי גם כאשר מאבחנים זרע חלש, זה לא אומר עדיין שתמו התקוות ולא ניתן יהיה לבצע הפריה. בשביל לפתור את בעיית הזרע החלש או הדליל, ניתן לבצע העשרה של תאי הזרע התקינים ומיון שלהם על מנת לאפשר להם להפרות את ביציות האישה.

מה אפשר לעשות כאשר מאבחנים זרע חלש?

קיימות שיטות שונות בשביל לפתור את הבעיה של זרע דליל ולאפשר גם לגברים בעלי תאי זרע חלשים לזכות להיות הורים לילדים. אחת מהשיטות היא שאיבה של תאי זרע ומיון של התאים התקינים ואיכותיים באמצעי מעבדה שונים. התאים המסוננים יוחדרו על ידי רופא מומחה ישירות לרחם האישה וינסו ליצור היריון באמצעים מלאכותיים. 

קיימת גם שיטה של השבחת תאי זרע שמתבצעת בשיטות שונות כמו שטיפת תאי הזרע, מיון של תאי זרע בעלי צפיפות גבוהה יותר וכן הלאה. חשוב לציין, כי את ההליך מומלץ לבצע במכון מקצועי שמתמחה בפוריות הגבר.

לפרטים נוספים פנו אל גבריאל פוריות לגבר>>>

Share this post

גלילה לראש העמוד