מה זה טורטיקוליס?

טורטיקוליס

טורטיקוליס היא בעיה אשר נמצאת ומאובחנת ישר ברגע שהתינוק נולד. הבעיה יכולה לקרות לתינוקות רבים אך מצד שני גם יכולה להיחשב כבעיה אשר הורים רבים אינם נתקלים בה. טורטיקוליס היא המילה באנגלית ומתורגמת בעברית כ'פיתול צוואר'. היולדים אשר מוציאים את התינוק מבטנה של האמא יכולים להבחין בפיתול הצוואר באופן ישיר ומיידי בשל ההטיה של הצוואר אשר פונה לצד אחד ולא חוזר למקומו ולא מתיישר בחזרה. אפשר להבחין באופן פשוט בשל ההטיה של הצוואר אשר משפיע גם על הראש להיות בצד אחד באופן משונה במקצת ונגרם בשל סיבוב הצוואר או הראש.

מאפייני בעיית טורטיקוליס

בעיית טורטיקוליס נמצאת ומאובחנת אצל תינוקות באופן מיידי לאחר יציאתם לעולם. בשל העובדה הקיימת שבה התינוק היוצא משקלו נמוך, איבריו קטנים, עדינים ורגישים באופן עצום ואפילו שביר, לשם כך תנועותיו הראשונות בגוף יכולות לגרום לנזקים ולהגעת מצב של בעיית טורטיקוליס. הצוואר או הראש הזזים כשהתינוק יוצא, יכולים להיתפס בצד מסוים ולהישאר כך. הדבר יכול להישאר אצל התינוק עד גדילתו והצוואר התפוס יכול לגרום נזקים רבים גם לאזורים ומקומות אחרים בגוף, בעיקר כשגופו עדין ורגיש ביותר.

איך מטפלים בבעיה באופן הכי נכון

בעיית טורטיקוליס מספקת שתי נושאים מאוד בעיתים והם העובדה שמדובר בתינוק ובנוסף באזור הצוואר והראש החשובים ביותר לא רק לתינוקות אלא גם בקצב גדילתו באופן נכון. לבעיה זו יש רק פיתרון אחד אשר צובר תאוצה והצלחה רבה להורים בעלי תינוקות עם בעיה זו והוא טיפול באמצעות אוסטאופתיה.

אוסטאופתיה הוא טיפול אשר אולי אינו נודע באופן רב באוכלוסייה הישראלית אך אנשים רבים מתחילים להכירו ולגלות את נפלאותיו. אוסטאופת, כך נקרא המטפל, הוא בעצם באמצעות מגע עדין ביותר וטכניקות אבחנה ידניות, מגלה את הכאב ואת הבעיה ובעזרת עיסוי רפואי, טכני ומקצועי ביותר מעסה את המקום ומשפר את הכאב עד למצב בו הוא לא יחזור, לא התיישן ולא יהווה כאב עכשווי. בעיית טורטיקוליס מומלצת לטיפול על ידי אוסטאופת בשל העדינות בעיסוי, ההצלחה הרבה והלקוחות המרוצים שעם הטיפול נעלם לתינוק הבעיה באופן מוחלט.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חידוש מטבחים
תוהים למה אתם צריכים חידוש מטבחים מקצועי? לא משנה עד כמה כישורי הבישול שלכם טובים, לעולם לא תוכלו...
קרא עוד »
דצמ 20, 2022
קורס סקיפרים – הסתכלו על ההמלצות
נמצאים בחיפושים אחר קורס סקיפרים ותהיו מעוניינים להיות בטוחים כי אתם בוחרים באחד שיתאים לכם בצורה...
קרא עוד »
יונ 14, 2022
כיצד מגיעים לארץ כספי השילומים?
כספי השילומים הינם כספי פיצויים שהרפובליקה הפדרלית של גרמניה שילמה למדינת ישראל הצעירה בין השנים 1953...
קרא עוד »
פבר 28, 2022