מה זה טורטיקוליס?

טורטיקוליס

טורטיקוליס היא בעיה אשר נמצאת ומאובחנת ישר ברגע שהתינוק נולד. הבעיה יכולה לקרות לתינוקות רבים אך מצד שני גם יכולה להיחשב כבעיה אשר הורים רבים אינם נתקלים בה. טורטיקוליס היא המילה באנגלית ומתורגמת בעברית כ'פיתול צוואר'. היולדים אשר מוציאים את התינוק מבטנה של האמא יכולים להבחין בפיתול הצוואר באופן ישיר ומיידי בשל ההטיה של הצוואר אשר פונה לצד אחד ולא חוזר למקומו ולא מתיישר בחזרה. אפשר להבחין באופן פשוט בשל ההטיה של הצוואר אשר משפיע גם על הראש להיות בצד אחד באופן משונה במקצת ונגרם בשל סיבוב הצוואר או הראש.

מאפייני בעיית טורטיקוליס

בעיית טורטיקוליס נמצאת ומאובחנת אצל תינוקות באופן מיידי לאחר יציאתם לעולם. בשל העובדה הקיימת שבה התינוק היוצא משקלו נמוך, איבריו קטנים, עדינים ורגישים באופן עצום ואפילו שביר, לשם כך תנועותיו הראשונות בגוף יכולות לגרום לנזקים ולהגעת מצב של בעיית טורטיקוליס. הצוואר או הראש הזזים כשהתינוק יוצא, יכולים להיתפס בצד מסוים ולהישאר כך. הדבר יכול להישאר אצל התינוק עד גדילתו והצוואר התפוס יכול לגרום נזקים רבים גם לאזורים ומקומות אחרים בגוף, בעיקר כשגופו עדין ורגיש ביותר.

איך מטפלים בבעיה באופן הכי נכון

בעיית טורטיקוליס מספקת שתי נושאים מאוד בעיתים והם העובדה שמדובר בתינוק ובנוסף באזור הצוואר והראש החשובים ביותר לא רק לתינוקות אלא גם בקצב גדילתו באופן נכון. לבעיה זו יש רק פיתרון אחד אשר צובר תאוצה והצלחה רבה להורים בעלי תינוקות עם בעיה זו והוא טיפול באמצעות אוסטאופתיה.

אוסטאופתיה הוא טיפול אשר אולי אינו נודע באופן רב באוכלוסייה הישראלית אך אנשים רבים מתחילים להכירו ולגלות את נפלאותיו. אוסטאופת, כך נקרא המטפל, הוא בעצם באמצעות מגע עדין ביותר וטכניקות אבחנה ידניות, מגלה את הכאב ואת הבעיה ובעזרת עיסוי רפואי, טכני ומקצועי ביותר מעסה את המקום ומשפר את הכאב עד למצב בו הוא לא יחזור, לא התיישן ולא יהווה כאב עכשווי. בעיית טורטיקוליס מומלצת לטיפול על ידי אוסטאופת בשל העדינות בעיסוי, ההצלחה הרבה והלקוחות המרוצים שעם הטיפול נעלם לתינוק הבעיה באופן מוחלט.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הדפסת ספרים
אחת העבודות החשובות ביותר של בתי דפוס, מאז היום בו נוצר הדפוס ומהיום בו הוקמו בתי דפוס, היא ללא ספק...
קרא עוד »
נוב 25, 2018
חומרי סיכה מומלצים בשנת 2021
כאשר מקיימים יחסי מין הכול נראה טוב וזוהר, החדירה נעשית מהר והגוף שלכם זורם עם גופו של אדם אחר עד...
קרא עוד »
נוב 29, 2021
מה הדרך המהירה ביותר לשאיבת הצפה?
מים מציפים הם נזק שמציף. וזה בהחלט עשוי להפיל לכם את הלב. לא פעם המים מאיימים ומזיקים כל כך, שאתם...
קרא עוד »
יול 28, 2020