הדברה ירוקה
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

יתרונות של הדברה ירוקה

לאורך השנים מדבירים תמיד עשו שימוש בחומרי הדברה כימיים רעילים ומסוכנים כדי לפתור את בעיית המזיקים. זה עבד נהדר נגד המזיקים הבעיה שהיא שהתופעות הנלוות לשימוש בחומרים אלו גרמו לנזק גדול מאוד הן לצמחיה ולסביבה, זיהום האדמה וסיכון רב גם לבני אדם ובעלי חיים שהם מגדלים כמו כלבים, חתולים ואחרים החיים בסביבתם. על כן פותחו לאורך השנים בתחום ההדברה מגוון שיטות הדברה חדשות המבוססות על חומרים ביולוגיים שרעילים מספיק לטפל במזיקים אך אינם מזיקים לסביבה, לבני האדם או לבעלי חיים שהם מגדלים.

מהי הדברה ירוקה והאם היא אפקטיבית בכלל?

הדברה ירוקה הינה הדברה העושה שימוש מחומרי הדברה טבעיים בלבד. כאלה שאיכותיים וטובים נגד מזיקים שונים אבל לא פוגעים בסביבה או בבני האדם ומידת הרעילות שלהם מותאמת בהתאם למזיק שנדרש להדביר. הדברה ירוקה של הדברה מיכאל ובוריס כוללת יתרונות רבים וחשובים.

היתרונות של הדברה ירוקה לעומת הדברה כימית:

  • שמירה על הסביבה – לעומת חומרים כימיים המזהמים את האדמה, את הצמחייה ומשאירים חומרים רעילים מונחים למשך שנים הרי שהדברה ירוקה אינה עושה שימוש בחומרים כימיים אלו ונוצרה בצורה כזו שהחומרים שלה אינם פוגעים בסביבה. 
  • שמירה על בני האדם ובעלי החיים שלהם – החומרים הכימיים היו גם פוגעים בבני האדם ובבעלי החיים שהם מגדלים, גם אם אלה יושבים בפארק או מוציאים את הכלב לסיבוב במקום שרק לאחרונה ריססו בו. 
  • נטולת ריח רע – הדברה ירוקה אינה מפיצה ריח רע ובלתי נסבל.
  • אינה מצריכה פינוי של הבית – לאוורר את הבית במשך שעה-שעתיים מספיק. הדברה כימית דרשה לפנות את הדירה לכמה שעות ולעתים מעבר לכך.
  • אינה יקרה יותר – למרבה ההפתעה ועל אף כל היתרונות ההדברה הירוקה לא יקרה יותר מדי, אם בכלל, מהדברה רגילה.

המידע באדיבות אתר www.zurpestcontrol.co.il

Share this post

גלילה לראש העמוד