מה חשוב לדעת על אבנים בכליות ודרכי הטיפול השונות

דרכים לטפל באבנים בכליות

אבנים בכליות זוהי למעשה מחלה הנגמרת בשל הפרשת מלחים. מדובר במלחים אשר מופרשים בשתן, והתגבשות חלקיקי המלחים עלולה להביא להיווצרות גבישים. אותם גבישים הם האבנים בכליות. הגבישים יכולים להיות בגדלים שונים, בצורות שונות ועשויים מתרכובות ומלחים שונים. אך המשותף כמעט לכל סוגי האבנים בכליות הם הכאבים העזים אותם חש בשלב כזה או אחר, כמעט כל מי שיש לו אבנים בכליות. כאשר המצב לא מטופל עלולה להיות החמרה במצב עד לכדי יציאה מכלל תפקוד של הכליות. סימפטומים שונים מלווים את האבנים בכליות כמו דימום, עיוותים, בעיות במתן שתן ועוד. ומסיבה זו חשוב לדעת על אבנים בכליות שיש דרכי טיפול שונות ויעילות כיום, על ידי אורולוג מומחה. 

לקבלת ייעוץ רפואי צרו קשר עם ד"ר ניר קליינמן >>>

דרכי הטיפול השונות – אבנים בכליות

הטיפולים לריסוק ופליטה של אבנים בכליות הם חיצוניים או פנימיים. טיפול פנימי פולשני הוא טיפול חזק יותר, וניתן לקבל טיפול חיצוני על ידי הקרנה מדויקת חיצונית. טיפולי ריסוק שונים מתאימים לאבנים שונות, ורק אורולוג רופא מומחה קובע את סוג הטיפול הספציפי שיתאים, את משך הטיפול ואת האלמנטים השונים הנוספים של תוכנית הטיפול. כך למשל, לצד טיפולי הריסוק או הפליטה תוכנית הטיפול הכוללת יכולה לכלול דיאטה ספציפית, ושתייה מרובה מאוד של מים. 

קראו איך מרסקים אבנים בכליות >>>

עוד דברים שחשוב לדעת – אבנים בכליות

הופעה של אבנים בכליות היא לא בהכרח חד פעמית. גם אם היו למטופל אבנים הכליות והטיפול סייע לריסוק, ייתכן כי האבנים בכליות שוב יופיעו במועד כזה או אחר, ולכן חשוב לקבל מהרופא המומחה גם תוכנית טיפול המשך מונעת. חשובה מאוד ההקפדה על תזונה מתאימה, שתייה מספקת של נוזלים נכונים ושמירה על אורח חיים בריא.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הפרטים החיוניים של מצעים שלא ידעת שאתה צריך לדעת
בחירת המצעים המושלמים נפסלת לרוב כהחלטה פשוטה וישירה. אבל כל מי שחווה לילה לא שקט בגלל סדינים לא...
קרא עוד »
אוק 01, 2023
סיפורים לגיל הרך לפני השינה
סיפורי ילדים הם משאב רב ערך לילדים ולהורים. הם מלמדים ילדים על העולם ואיך להתנהג במצבים מסוימים. הם גם...
קרא עוד »
יול 16, 2022
באיזה שלב עושים פירוק רכב
הרבה מאוד אנשים תוהים ומתלבטים, מה לעשות עם רכבים ישנים, רכבים שאינם יכולים עוד לעלות על הכביש ולא...
קרא עוד »
יול 31, 2019