מה חשוב לדעת על אבנים בכליות ודרכי הטיפול השונות

דרכים לטפל באבנים בכליות

אבנים בכליות זוהי למעשה מחלה הנגמרת בשל הפרשת מלחים. מדובר במלחים אשר מופרשים בשתן, והתגבשות חלקיקי המלחים עלולה להביא להיווצרות גבישים. אותם גבישים הם האבנים בכליות. הגבישים יכולים להיות בגדלים שונים, בצורות שונות ועשויים מתרכובות ומלחים שונים. אך המשותף כמעט לכל סוגי האבנים בכליות הם הכאבים העזים אותם חש בשלב כזה או אחר, כמעט כל מי שיש לו אבנים בכליות. כאשר המצב לא מטופל עלולה להיות החמרה במצב עד לכדי יציאה מכלל תפקוד של הכליות. סימפטומים שונים מלווים את האבנים בכליות כמו דימום, עיוותים, בעיות במתן שתן ועוד. ומסיבה זו חשוב לדעת על אבנים בכליות שיש דרכי טיפול שונות ויעילות כיום, על ידי אורולוג מומחה. 

לקבלת ייעוץ רפואי צרו קשר עם ד"ר ניר קליינמן >>>

דרכי הטיפול השונות – אבנים בכליות

הטיפולים לריסוק ופליטה של אבנים בכליות הם חיצוניים או פנימיים. טיפול פנימי פולשני הוא טיפול חזק יותר, וניתן לקבל טיפול חיצוני על ידי הקרנה מדויקת חיצונית. טיפולי ריסוק שונים מתאימים לאבנים שונות, ורק אורולוג רופא מומחה קובע את סוג הטיפול הספציפי שיתאים, את משך הטיפול ואת האלמנטים השונים הנוספים של תוכנית הטיפול. כך למשל, לצד טיפולי הריסוק או הפליטה תוכנית הטיפול הכוללת יכולה לכלול דיאטה ספציפית, ושתייה מרובה מאוד של מים. 

קראו איך מרסקים אבנים בכליות >>>

עוד דברים שחשוב לדעת – אבנים בכליות

הופעה של אבנים בכליות היא לא בהכרח חד פעמית. גם אם היו למטופל אבנים הכליות והטיפול סייע לריסוק, ייתכן כי האבנים בכליות שוב יופיעו במועד כזה או אחר, ולכן חשוב לקבל מהרופא המומחה גם תוכנית טיפול המשך מונעת. חשובה מאוד ההקפדה על תזונה מתאימה, שתייה מספקת של נוזלים נכונים ושמירה על אורח חיים בריא.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תמונות קיר לסלון – איך יודעים איפה לתלות אותן
הצבה או תלייה של תמונות בסלון זו אומנות, לא פחות מהתמונות עצמן. הרי מה הטעם לקנות תמונה ולתלות אותה...
קרא עוד »
ינו 14, 2020
השבחת קרקעות
כל מי שעוקב אחר העיתונות הכלכלית ובפרט אחרי המוספים והמדורים שעוסקים בנדל"ן וקרקעות, יצא לו בוודאי...
קרא עוד »
אפר 28, 2019
הבנת ציוד בית כנסת וספרי תורה
כסמכות במנהגים ובממצאים דתיים, אני מציעה תובנות לגבי משמעות הציוד לבתי הכנסת ולספרי התורה הנערצים....
קרא עוד »
פבר 21, 2024