תהליך קבלת אזרחות ישראלית לזר
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

תהליך קבלת אזרחות ישראלית לזר – כיצד זה מתבצע?

בזמן שלא מעט ישראלים שואפים לקבל אזרחות זרה, הרי שישנם לא מעט זרים אשר מבקשים לקבל אזרחות ישראלית מסיבות כאלה ואחרות. בדיוק כפי שבמדינות אחרות מתנהל תהליך מסודר ולא פשוט בשביל להוציא ויזה, הרי שגם בישראל לא בהכרח מדובר על תהליך קל. 

ישנן סיבות שונות מדוע זרים ירצו לקבל ויזה ישראלית. בעיקרון, זה יכול לנבוע מעצם העובדה שהם השתקעו בישראל ורוצים להיות אזרחי המדינה, זה יכול לנבוע מסיבות תעסוקתיות שכן זה יכול לפתוח בפניהם דלתות ולחסוך להם לא מעט עלויות וזמן, כמו כן, יש מקרים בהם בן או בת זוג נישאים לישראלים ומעוניינים להוציא אזרחות זרה בשביל שיוכלו לחיות בישראל ללא חשש. 

תהליך קבלת אזרחות ישראלית לזר הוא לא תהליך פשוט, שכן המדינה לא מעוניינת שכל אחד יהפוך להיות אזרח שלה, בין אם זה מסיבות ביטחוניות ובין אם זה מסיבות טבעיות, חוסר רצון שהוא יוכל להשתמש במשאבי המדינה לצרכיו. 

כיצד מתבצע התהליך

על מנת שהוא יתבצע בצורה נכונה, יהיה נכון לשכור עורך דין שילווה את התהליך, בעיקרון, הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא דרך נישואים לישראלי/ת, אז הרבה יותר קל לעשות זאת, שכן ברור שמרכז החיים הוא בישראל ורצונו לחיות כאן. חשוב לשים להבדל שבין אזרחות ישראלית לבין מעמד תושב קבע, אז הוא לא זכאי לכל הזכויות אך כן יכול לחיות בישראל. אם הוא מחליט לעזוב, אז עם הזמן הוא יאבד מעמד זה, בעוד שאזרח ישראלי ישמור על מעמדו, כולל ילדיו. 

בכל מקרה, גם במצב של הסדרת מעמד לבן זוג זר יש להוכיח קשר לישראל ויש לעמוד במגוון נקודות ומאפיניים בשביל לקבל בסופו של דבר את האזרחות, כפי שמעוניינים לעשות.

Share this post

גלילה לראש העמוד