פסיכולוגית בצפון-דיכאון אחרי לידה

שפיכה מוקדמת

מהו דיכאון אחרי לידה? מהם תסמיניו וכיצד ניתן להתגבר עליו באמצעות טיפול פסיכולוגי המתקיים בליווי פסיכולוגית בצפון או בכל מקום אחר בארץ. כל מה שחשוב לדעת על דיכאון אחרי לידה ודרכי ההתמודדות עימו בשורות שלפניכם.

דיכאון אחרי לידה הוא למעשה הגדרה כוללת למספר הפרעות נפשיות ופסיכיאטריות העלולות להתרחש לאחר הלידה, כאשר עוצמתן ומידת השפעתן על התפקוד היומיומי משתנה מיולדת אחת לשנייה. את ההפרעות הנפשיות הנלוות לתקופה שלאחר הלידה נהוג לחלק לשלוש תופעות עיקריות: הראשונה, דכדוך לאחר לידה ממנה סובלות כ-50 עד 70 אחוזים מהיולדות, השני, דיכאון לאחר לידה הפוגע בעשרה עד 15% מהנשים היולדות והתופעה השלישית הינה סימפטומים פסיכוטיים המופיעים בקרב יולדת אחת מכל אלף יולדות.

דיכאון אחרי לידה- התסמינים והגורמים

בעוד דכדוך אחרי לידה המופיע אצל מרבית היולדות חולף תוך שבוע עד עשרה ימים, תופעת הדיכאון אחר לידה הינה תופעה מתמשכת המחייבת קבלת טיפול פסיכולוגי אצל פסיכולוגית בצפון או בכל מקום אחר בארץ. בין יתר התסמינים הנלווים לתופעת הדיכאון לאחר לידה מופיעים התסמינים הבאים: איבוד עניין בתחומי עניין ותחביבים אהובים, תחושת עצבות מתמשכת, מועקה שאין לה הסבר רציונאלי, קשיים בריכוז ובביצוע פעולות יומיומיות פשוטות, קשיים בקבלת החלטות, עייפות כרונית, הפרעות שינה ואכילה, מחשבות אובדניות חוזרות ונשנות, פחד להימצא ביחד עם התינוק לבד, התפרצויות בכי וכעס ועוד.בני זוג בויכוח

בין יתר הגורמים הנפוצים המובילים לתחושת דיכאון לאחר לידה ניתן למצוא את הגורמים הבאים: שינויים פיזיולוגיים והורמונאליים המשפיעים בצורה ניכרת על מצבי הרוח, תחושת סטרס בכל הנוגע לטיפול היומיומי בתינוק, שינוי מהותי באורח החיים וסדר היומיום ועוד. ברוב המקרים, הסיבות לדיכאון לאחר לידה קשורות באופן נסיבתי ייחודי ופרטני לכל יולדת ויולדת, ולכן קשה להצביע על גורם מרכזי אחד או יותר העלול להוביל לתחושת הדיכאון והתסמינים הנלווים אליו.

דיכאון אחרי לידה- דרכי ההתמודדות

במקרים מסוימים בהם תחושות הדכדוך האופיינית לתקופה שלאחר הלידה אינן חולפות, חשוב לתת את הדעת על התסמינים השונים העלולות להעיד על דיכאון לאחר לידה. ברוב המקרים, ניתן לטפל בתחושות הדכדוך והדיכאון שלאחר הלידה באמצעות סביבה תומכת ואוהבת, אך יחד עם זאת, מומלץ לפנות לקבלת טיפול פסיכולוגי המלווה על ידי פסיכולוגית בצפון או בכל מקום אחר בארץ. הטיפול הפסיכולוגי נועד להקנות ליולדת כלים מעשיים להתמודדות עם מכלול התחושות הנלוות לתופעת הדיכאון לאחר לידה, ובחלק מהמקרים להשלים את הטיפול הפסיכולוגי באמצעות נטילת תרופות נגד דיכאון.

עוד טרם פנייתך לקבלת טיפול פסיכולוגי אצל פסיכולוגית בצפון או בכל מקום בארץ, מומלץ לבדוק את ניסיונה המקצועי בכל הנוגע למתן טיפול פסיכולוגי לנשים המתמודדות עם מצבי דיכאון לאחר לידה. כמו כן, מומלץ לברר מהן שיטות הטיפול המיושמות על ידה וכיצד הן יוכלו לסייע לך בטווח הקצר והבינוני להתמודד עם תופעת הדיכאון לאחר הלידה.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חיפה- מה יש בך?
אף אחד לא באמת יודע למה קוראים לחיפה בשם שלה. אף אחד גם לא באמת בטוח מתי נוסדה או איך. אך משום מה ולא...
קרא עוד »
דצמ 30, 2018
5 סיבות להשקיע בנעלי הילדים
הילדים שלכם כבר הולכים ואתם תוהים באיזה נעליים כדאי לבחור עבורם? או שאולי יש לכם ילדים בני שלוש...
קרא עוד »
אוק 25, 2020
מהם השימושים של מכונות שטיפה בלחץ בבתים פרטיים?
לא מעט בתים בישראל מחזיקים מכונות שטיפה בלחץ, אף על פי שמדובר במכונות מאסיביות שאנחנו יכולים למצוא...
קרא עוד »
אפר 23, 2017