איך לבחור בית אבות בפתח תקווה?

בית אבות בפתח תקווה

החיים עוברים חולפים להם, לפעמים הרבה יותר ממה שאנחנו מתכננים ומלאים באתגרים ותקופות לא פשוטות.

אף אחד לא מצפה לרגע שבו נחליט שהדבר הנכון והטוב ביותר עבור ההורים שלנו הוא מעבר לבית אבות. יחד עם זאת, כאשר נמצאים בתהליך בחירה, יש לא מעט שיקולים שכדאי לקחת בחשבון, לכן בחרנו לסייע לכם כדי שתדעו מאיפה להתחיל. איך לבחור בית אבות בפתח תקווה?

בית אבות בפתח תקווה

התאמה למצבו הרפואי של הקשיש

אחד הקריטריונים הכי חשובים, אם לא החשוב ביותר הוא לוודא שבית האבות שאנו בוחרים אכן מתאים מבחינה רפואית למצבו של הקשיש. עלינו לבדוק האם יש מרפאה במקום, רופא זמין ואחיות, האם יש מחלקה סיעודית ומהי רמת ההנגשה שקיימת בדירות עצמן בהתאם ליכולות הפיזיות שלה קשיש. בנוסף, יש בתי אבות שמספקים כל מיני שירותים נלווים בין אם זה שירותי כביסה, שירות ”סידורים“ – הליכה לבנק, קניות, תרופות ומרשמים…

אווירה כללית

אף אחד לא רוצה להרגיש שהוא נמצא בבית אבות, שכן התפיסה של פעם אומרת שמדובר בתחושה של בית חולים. לכן היום החליפו את השם בית אבות ב“דיור מוגן“ וזה לא רק השם, אלא כל התפיסה השתנתה לגמרי. מאוד חשוב לקשיש שהאווירה במקום תהיה טובה, תחושה של בית, עם אנשים נחמדים, צוות אדיב, חצר פתוחה בה ניתן לשבת, לשתות קפה, לשוחח ולהנות מאוויר פתוח וקצת פסטורליות.

יחס של הצוות

היחס הוא למעשה אחד הדברים שיגרמו לקשיש להרגיש שהוא נמצא במקום מוגן ובטוח. מאוד חשוב לבדוק את היחס של הצוות המטפל בין אם זה האחיות, המזכירות בקבלה, הצוות במטבח כדי שיהיה נעים והאדיבות, האכפתיות והנתינה יורגשו לאורך כל הדרך.

פעילויות

פעמים רבות אנו בוחרים לבצע את המעבר מביתו של הקשיש לבית אבות, לא משום שהוא לא מסוגל לתפקד, אלא בשביל שתהיה לו חברה, לוח זמנים מסודר והוא ירגיש בין אנשים ולא לבד כל הזמן. חשוב לבדוק את סוגי הפעילויות במקום: הצגות והרצאות, חוגים להעשרה, פעילויות ספורטיביות כמו יוגה, פילאטיס, חדר כושר ובריכה.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מתקני מים
המים נחשבים למצרך יקר הן כלכלית והן מבחינת החשיבות שלהם עבור האדם ולהישרדותו. בישראל איכות המים...
קרא עוד »
נוב 03, 2021
נדנדות במגוון צורות – להתנדנד בכיף בגינה שלנו
כשאנחנו רוכשים שטח ומקימים בו בית פרטי או כשאנחנו רוכשים בית מן המוגמר וכל מה שיש לנו לעשות זה לפתח את...
קרא עוד »
מאי 14, 2020
5 משחקי חשיבה שחייבים בכל בית
הבית שלנו הוא מקום שאנחנו רוצים שיהיה מלא שמחה ועניין. במקום זה אנו מבלים את רגעי הפנאי שלנו עם בני...
קרא עוד »
יול 09, 2020