עצות של ערן פולק בנושא זוגיות בשביל זוגות נשואים צעירים

עצות בנושא זוגיות

אגדות כמו סינדרלה או סרטים מתקתקים בניחוח רומנטי מנסים להפוך את הזוגיות למשהו שיוצא מתוך האגדות. עם כל הכבוד לשמלת הכלה הלבנה והמקסימה, עם כל הכבוד לרגע המיוחד של ענידת הטבעת, אלה הם רק רגעים מהחיים ולא החיים עצמם. חיים, באופן כללי, אינם סיפור של אגדה ובכדי לקיים זוגיות טובה צריך לדעת מה לעשות ולא פחות חשוב, גם מה לא לעשות. ערן פולק שמח לרכז עבורנו מגוון עצות חשובות בנושא זוגיות טובה, במיוחד בשביל הזוגות הצעירים שנישאו לאחרונה.

עצות בנושא זוגיות

זכרו כי אינכם קוראי מחשבות

כאשר מתאהבים, מרגישים לפעמים כאילו כל מה שבן או בת הזוג חושבים, אנחנו מרגישים. בתקופת ההתאהבות, עשויה להתפתח האשליה שיש מן תקשורת טלפתית שמגיעה ביחד עם חיידק האהבה. אבל אנחנו לא באמת קוראי מחשבות וגם את מה שעובר לבן או בת הזוג שלנו אנו לא יכולים לנחש. מפתיע לגלות, אומר לנו ערן פולק (יועץ לגופים עסקיים), עד כמה נפוצה הטעות הזאת בקצב זוגות צעירים. יועצים זוגיים מספרים כי על הרקע הזה, על הציפייה כי השני יבין בדיוק מה אני רוצה ומה בדיוק חסר לי, מתפתחות בעיות מיותרות. מה כן צריך לעשות? זה פשוט – לדבר.

לא שומרים בבטן ולא מאשימים

אל תשמרו דברים בבטן, לא בנושא הזוגיות ולא בנושאים חשובים אחרים. הוא נראה לך טרוד ונדמה לך שהוא כועס עליך? אל תניחי שזה ממש כך. ספרי שהוא נראה לך מוטרד ובקשי לדעת מה מציק לו. עבר עליך יום קשה בעבודה ואתה מרגיש שכל העולם נגדך? ספר לה על כך. עצם השיתוף מאוד עוזר. נעלבת מפני שהוא שכח דבר מה שהבטיח? אל תשמרי בבטן ומצאי את הדרך לשוחח אך לא בהאשמות. עצם השיתוף ממקום חיובי בונה זוגיות טובה לטווח ארוך.

יום קשה? התמקדו בדברים הטובים

לא צריך לפחד מכך שגם בזוגיות הטובה ביותר לא הכל הולך חלק. אם היה אפשר לעורר את סינדרלה לחיים היא בוודאי הייתה מספרת שגם לה יש לפעמים מריבות עם הנסיך או סתם ימים קשים שבהם היא רוצה שיניחו לה לבד. ערן פולק מציע דווקא בימים הקשים, אם הייתה מריבה או וויכוח, להתמקד ולזכור את הדברים הטובים. הוא אמר לך משהו שהעליב אותך? היא כעסה עליך, לפי דעתך שלא בצדק? היזכרו בדבר נחמד שעשיתם ביחד לאחרונה. חשבו גם על כל הטוב והיפה שעוד מצפה לכם בהמשך הדרך. וזכרו כי ההתפייסות והשלמה הם רגעים טובים וקסומים בפני עצמכם.

השאירו את הציפיות רק לכריות

צריך לזכור כי גם בזוגיות יש לפעמים ציפיות לא ריאליות ואי אפשר לבנות חיים מאושרים לאורך זמן על בסיס הציפייה שמשהו אחד יקרה ומשהו אחר לא. לפעמים הציפיות מבוססות על חלומות ילדות. לפעמים הציפיות מבוססות על סרטים שראינו או על מערכת היחסים של ההורים, כפי שראינו בבית. ציפיות, אגב, יכולות להיות לאו דווקא טובות ולפעמים הן הרסניות. השתדלו להגיע תמיד ממקום "נקי", שמרו על ראש פתוח וקבלו את השני כפי שהוא – אדם עם יתרונות ועם חסרונות, עם תקוות ועם חלומות, עם מצוקות ועם חששות.

חייכו ביחד, כי שניים זה כוח

הרבה דברים שהיו נכונים פעם, כבר לא נכונים בזוגיות המודרנית. אך מה שממש טוב בזוגיות המודרנית זה שמותר, כדאי וצריך לשתף פעולה. עמדו זה לצד זה ברגעים הטובים וגם ברגעים הקשים. תנו כתף וחפשו במה אפשר לתרום ומה אפשר לעשות כדי לגרום לשני לחייך, לפחות פעם אחת ביום. השיתוף האמיתי, שהולך ונבנה לאורך החיים, ייתן לכם המון ביטחון בעצמכם ובזוגיות שלכם.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הדפסה על חולצות
חולצות הן לא רק ביגוד שמכסה את הגוף, הן גם מוצר אופנתי שיש בו אמירה וניתן לדעת רבות על סגנון של אדם על...
קרא עוד »
אוק 07, 2022
אבי קמינסקי – אילו שינויים צריך לעשות במערכת החינוך?
אנשי חינוך רבים מוצאים את עצמם במצב של תסכול וחוסר ודאות לגבי המצב של מערכת החינוך. זה ללא ספק...
קרא עוד »
יול 31, 2022
חשיבות הסביבה שבה ממוקם בית האבות לאיכות חיים
החלטה על מעבר לבית אבות אינה פשוטה בכלל, וחייבים להגיע להסכמה עם הדיירים המיועדים שהינם הוריכם או...
קרא עוד »
אוק 22, 2018