ייפוי כח נוטריוני לעומת ייפוי כח רגיל

ייפוי כח נוטריוני

ישנן לא מעט סיטואציות בהן אדם יכול למנות אדם אחר לצורך ביצוע פעולות שונות בשמו. מצב מעין זה נקרא ייפוי כח. כאשר אדם מייפה את כוחו של אדם אחר לבצע פעולות בשמו, הרי שהאדם יכול לעשות זאת. אולם, ייפוי כח רגיל מקנה למיופה הכח ביצוע פעולות באופן מצומצם יחסית ורק בתחומים מאוד ספציפיים. במקרים בהם יש צורך בייפוי כח משמעותי יותר, הרי שיש לבצע ייפוי כח נוטריוני.

ייפוי כח נוטריוני

מהו ייפוי כח נוטריוני

ייפוי כח נוטריוני הינו תהליך המתבצע בנוכחות עורך דין נוטריון. עורך דין נוטריון הינו איש מקצוע מנוסה, מקצועי ומוסמך, לוודא כי האדם העומד מולו לצורך ייפוי כח הוא אכן האדם המדובר וכי הוא מבצע את ייפוי הכח מבחירה אישית נטו ולא מתוך לחץ או איומים. לאחר שעורך דין נוטריון בודק את הדבר, הרי שהוא מעניק למעמד ייפוי הכח את חותמת הנוטריון שלו ובכך הופך את ייפוי הכח להיות משמעותי, נחרץ ובעל תוקף ממשי גם כאשר מייפה הכח כבר איננו בין החיים. ייפוי כח נוטריוני הוא בעל משמעות מהותית ותוקף מהותיים והוא מעניק למיופה הכח יכולת לבצע בשמו של מייפה הכח לא מעט פעולות.

מתי יש צורך בייפוי כח נוטריוני

ייפוי כח נוטריוני הינו ייפוי כח אשר נדרש בעיקר עבור ביצוע עסקאות גדולות כגון: עסקאות מקרקעין ועוד. כמו כן, ייפוי כח נוטריוני הינו ייפוי כח אשר נדרש כאשר אדם מעוניין ליטול הלוואת משכנתא מהבנק. מכיוון שמדובר בהלוואה גדולה ומשמעותית, הרי שהבנק מעוניין להבטיח את זכיותיו ולכן הוא דורש מהאדם המבקש את ההלוואה לבצע ייפוי כח נוטריוני אשר מעניק לבנק אפשרות לעסוק מבחינה משפטית בכל הנוגע להלוואת המשכנתא אשר הוא מעניק בעתיד. אין ספק שייפוי כח נוטריוני הוא לא פעם דבר נחוץ וחשוב מאוד ולכן, יש לבחור בעורך דין נוטריון מקצועי ומנוסה בתחום זה, על מנת שהוא יבצע את התהליך בצורה הנכונה והטובה ביותר שיכולה להיות. מדובר בתהליך אשר לא אורך יותר מ10 דקות ועולה בין 150 ל300 שקלים.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טרנדים בולטים בעיצוב תכשיטים
תכשיטים היו מאז ומעולם נחלתם של רבים, וזאת בעיקר בשל היוקרה שמשדר תכשיט יפה ומעוצב, ובשל הוספת...
קרא עוד »
אוג 07, 2017
אסור להתפשר על בטיחות הילדים
אין דבר שיכול להיות משמח יותר מאשר ילד שבא לעולם, כי זה לא שאנחנו מחכים לו רק תשעה חודשים, שכן בפועל זה...
קרא עוד »
מרץ 21, 2016
קרוזים מומלצים לטיולי בר ובת מצווה
בר ובת מצווה נחשבים לאירועים מכוננים בחייהם של כל נער ונערה מתבגרים. מדובר על המעבר שלהם מעולם הילדות...
קרא עוד »
מאי 14, 2018