מתי מומלץ לרכוש מצבר משומש

מצבר משומש

אחד הוויכוחים הנושנים בתחום הרכב בכלל והמצברים בפרט הוא, האם ומתי מומלץ לרכוש מצבר משומש. רבים יטענו ובנימה גדולה של צדק, שאין היגיון לרכוש מצבר משומש, הרי באופן טבעי הוא פחות מלא ממצבר חדש, אנחנו לא יודעים מה מצבו והוא לא יכול להחזיק מעמד כמו מצבר שזה עתה יצא מהאריזה.

אך יש מקרים מסוימים, בהם כן נכון לרכוש מצבר משומש, ובמאמר זה אנחנו נתייחס לאותם מקרים. לפני כן רק נדגיש כמה נקודות משמעותיות שקשורות לרכישה, על מנת שנוכל לבצע אותה בצורה חכמה וטובה, כך נוכל ליהנות משירותיו של המצבר כמה שיותר.

מצבר משומש

כיצד קונים מצבר משומש

ובכן, כשאנחנו מתכוונים לקנות מצבר משומש, חשוב לעשות את זה במקום מוכר, מקום שמתמחה במכירת מצברים. זה הרבה יותר משמעותי מאשר במקרים בהם אנחנו רוכשים מצבר חדש, למרות שגם אז רצוי שנעשה זאת במקום שמתמחה בכך.

זה יותר משמעותי, מאחר ואנחנו לא רוכשים מצבר מהניילונים, כפי שנהוג לומר, אלא מצבר שכבר השתמשו בו. לכן חשוב שנקנה אותו במקום שבדק אותו לפני שהוא החליט להוציא אותו למכירה, מקום שיספק לנו את כל הכלים והערובות הנדרשות לכך שהמצבר באמת יעבוד.

חשוב מאוד גם שאנחנו נקנה את המצבר במקום אשר יכול להתקין אותו עבורנו, כך יהיה ניתן לבדוק האם הוא באמת עובד כמו שצריך, האם באמת אנחנו יכולים לעשות בו שימוש. רצוי לבדוק אם הרכב מתניע בצורה תקינה אחרי התקנתו.

מתי נכון לרכוש מצבר משומש

כאמור, העדיפות הראשונה צריכה להיות לרכישת מצבר חדש, זה הרבה יותר בטוח, אמין, המצבר הוא חזק ועמיד.

עם זאת, יש מצבים מסוימים בהם זה בסדר להתפשר על מצבר משומש. למשל, אם מדובר ברכב ישן שאנחנו לא רוצים להשקיע בו הרבה כסף, או כשאין לנו אפשרות לרכוש מצבר חדש, אז על מנת שלא נתקע בלי מצבר, אנחנו יכולים להסתפק גם במצבר משומש.

כמו כן, יש סיטואציות ספציפיות בהן עדיף לא להשקיע כסף במצבר חדש, למשל, אם אתם נתקעים עם הרכב בתקופה בה אתם עומדים לטוס לחו"ל לתקופה ארוכה או לצמיתות. אין היגיון שהרכב יעמוד עם מצבר חדש. זה בזבוז כסף. סיטואציה נוספת היא, אם רכשתם רכב חדש ולא קיבלתם אותו עדיין והרכב הישן צריך מצבר, עדיף לקנות מצבר משומש, מה שכן, ברגע שתמכרו את הרכב, תציינו זאת על מנת שהרוכשים ידעו שעליהם להחליף מצבר בקרוב.

יש סיטואציות נוספות, דומות, בהן עדיף לנו להשתמש במצבר ישן ולא במצבר חדש, אך כפי שאפשר לשים לב, לא מדובר בסיטואציות שנובעות מכך שהמצבר הישן טוב יותר מהחדש, אלא מסיטואציות שנובעות משיקולים כלכליים או שיקולי תועלת. שכן באופן עקרוני, כפי שניתן להבין, עדיף להשתמש במצבר חדש ולא ישן.

איפה אפשר לקנות מצבר ישן

כאמור, אנחנו יכולים וצריכים לקנות מצבר ישן רק במקום מוכר. זאת אומרת, אם יש לנו אופציה לקנות אותו אצל גורם פרטי או בחנות שמוכרת גם מצברים יד שנייה, נבחר את האופציה השנייה כי היא הרבה יותר טובה ואמינה.

נכון ששוק המצברים המשומשים הוא מאוד גדול ורחב, אנחנו יכולים למצוא בו כל מה שאנחנו רוצים, אך ברמת העיקרון, עדיף לפנות אל חנויות, שם אנחנו יכולים להרגיש הרבה יותר בטוחים כשאנחנו קונים מצבר משומש, אנחנו נהיה הרבה יותר רגועים בסיטואציה הזאת מאשר בסיטואציה בה אנחנו רוכשים מצבר מגורם פרטי אשר לא מוכר לנו.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך בוחרים קסדה לאופנוע
בחירה של קסדת האופנוע הנכונה היא משימה חשובה. חשוב לקחת בחשבון גורמים כמו בטיחות, נוחות וסגנון בעת...
קרא עוד »
יונ 24, 2023
מה לומדים בסדנת מגשי פירות?
זוהי אחת הסדנאות הפופולריות ביותר בתכנית מגשי פירות. הוא מלמד את המשתתפים על מגשי פירות וכיצד להכין...
קרא עוד »
נוב 17, 2022
איסכורית מבודדת – בניית גגות מבודדים
אם אתם שוקלים כיצד בדיוק להתקין את הגג שלכם של הבית שלכם ובמה לעשות שימוש, אז אפשר לומר שאיסכורית...
קרא עוד »
אוג 10, 2017