מהו אורך חיי מצבר רכב?

מהו אורך חיי מצבר רכב?

אורך חייו של מצבר לרכב פרטי נע בין שלוש לארבע שנים. למרות זאת, הוא יכול להיות מושבת בפתאומיות בכל שלב בחייו בגלל קצר, תקלה, בלאי מואץ, שימוש לא נכון ומסיבות אחרות. כאשר הנהג מרגיש שהנעת הרכב נתקלת בקשיים אז מומלץ לו לבדוק מצבו כיוון שמדובר על מצבר חלש. ניתן לבדוק זאת באמצעות מכשיר מיוחד המודד את עוצמתו. במידה והוא קרוב להיות גמור כדאי לשקול החלפתו בהקדם האפשרי על מנת למנוע מצב לא נעים שבו הוא  שובק באמצע נסיעה חשובה או לקראת אחת כזאת.

אביזר חשוב

המצבר הוא ספק האנרגיה לרכב. באמצעותו נוצר הניצוץ החשמלי הדרוש להנעת המנוע. הוא נטען כאשר המנוע פועל וכאשר הרכב כבוי הוא ממשיך לספק אנרגיה למערכות התאורה, מנועי הוישרים, לרדיו, לחלונות חשמליים וכדומה. ניתן למצוא מצברים בגדלים שונים המותאמים לרכבים גדולים וקטנים אשר הינם בעל הספקי אנרגיה מגוונים.  מצברי 12 וולט הם הנפוצים ביותר ומתאימים למכוניות פרטיות.  ההספק שלהם נע בין 45 ל 90  אמפר ונקבע בהתאם להחלטת מהנדסי הרכב, דגמי המכוניות, המפרטים הטכניים שלהם וכדומה. במכוניות מודרניות המפרט עשיר יותר ולכן, יש חשיבות לאיכותם.

החלפת מצבר

החלפת מצבר נעשית על ידי חנות מצברים ברחובות שיש בה חשמלאים מומחים. לקוחות רבים מחליטים  להחליף לאותו הדגם. יחד עם זאת, ניתן לבחור של יצרן אחר עם תכונות זהות. לרוב, מדובר על ייצור על פי תקנים זהים מוגדרים והתחליף יספק אותה תפוקת עבודה. יש להקפיד שלכל אחד יש אחריות יצרן המסומנת על גופו, וכן, שתאריך הייצור יהיה קרוב למועד ההתקנה.  רצוי לבחור מצבר לרכב המתאים לאקלים החם של ישראל. ההתקנה יכולה להתבצע במוסך, בהזמנת שירות עד הבית או לכל מקום מבוקש אחר. מומלץ להזמין שירות מחברה בעלת מוניטין.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פתרונות תאורה
תדעו לכם שישנו צורך הולך וגובר בפתרונות תאורה מכל הסוגים בקרב אנשים ומגזרים מכל האוכלוסיה. אפשר לומר...
קרא עוד »
אוג 21, 2016
איך לבחור כסא מנהלים למשרד?
בחירת כסא המנהלים המתאים למשרד שלכם היא החלטה קריטית הדורשת שיקול דעת מדוקדק. כיסא מנהלים אמור לספק...
קרא עוד »
יונ 06, 2023
חליפות חתן בצבעים נועזים
אם אתם מחפשים אחר חליפת חתן נועזת, מרהיבת עין וברמת גימור גבוהה ביותר, הגעתם למאמר המידע הנכון. במאמר...
קרא עוד »
אוג 29, 2021