נוטריון

נוטריון

נוטריון בישראל

בישראל יכול כל עורך דין בעל עשר שנות וותק במקצוע לקבל רישיון לנוטריון באם עבר בחינה של משרד המשפטים ולשכת עורכי הדין.

כל תושב ישראל המעוניין לקבל מידע אודות נוטריון מסוים יכול לעשות זאת על ידי עיון בספר הנוטריונים הנמצא במשרד המשפטים ובסניפי לשכת עורכי הדין בישראל בערים השונות.

נוטריון

תפקידי הנוטריון

ניסוח חוזים מכל מיני סוגים כמו לרכישת נדל"ן, הסכמי ממון, הסכמי גירושין, צוואות ותצהירים ובכלל כל מסמך חוקי כפי שנדרש מעת לעת. מסמך שנוסח ואושר על ידי נוטריון מתקבל כראייה בבתי המשפט השונים בארץ. מסמך כזה פוטר את הבאת החותם כעד לבית המשפט ומשמש את בית המשפט בזמן הדיון.

אישור של נוטריון על מסמך כלשהי מחייב נהלים שנקבעו על ידי לשכת עורכי הדין. לכל מסמך צריך לצרף טופס, שמונפק מלשכת עורכי הדין, בו יש את פרטי הנוטריון, מספר רישיון, שם מלא כתובת וכדומה, הסכום שנגבה עבור חתימת הנוטריון (על פי מחירון קבוע מראש של לשכת עורכי הדין). את הטופס מצרפים למסמך המקורי, הצילום או התרגום בעזרת סרט אדום, עליו יש מדבקה אדומה ועליה חותמת הנוטריון. נוטריון אינו יכול להתחלק ברווחיו אלא עם נוטריון אחר או עם יורשיו.

מתי נדרשים לנוטריון

כשאזרח ישראלי פונה למדינות בחו"ל וצריך להציג מסמכים יש צורך לתרגם אותם מעברית לשפת המדינה ונוטריון צריך לאשר את המסמכים כמתאימים למקור. בנוסף צריך נוטריון להגשת מסמכים למדינות השונות בהן רוצים להוציא אזרחות.

בנוסף בכל פעם שרוצים לעשות הסכמים כלשהם אפשר לפנות לעורך דין שאינו נוטריון אבל חתימה של נוטריון על גביהם כעד לחתימת הצדדים מקבל המסמך תוקף משפטי ובעתיד במידה ויהיה צורך להציגו בבית המשפט או בבית הדין הרבני הוא יוכר כראייה.

בשנים האחרונות יש עלייה של זוגות המבקשים לערוך הסכם ממון בטרם הנישואין. הסכם כזה פוטר בעיות עתידיות, אם יהיו, בכל הקשור לרכוש וכספים. יש גם פנייה של זוגות לעריכת הסכם גירושין. בני הזוג מסכימים על חלוקת הרכוש, הכספים, הסדרי טיפול לילדים ומזונות. מסמך כזה עם חתימת הנוטריון יכול לשמש את דייני בית הדין הרבני בעת הדיון למתן הגט.

עורכי דין בעלי רישיון נוטריון בהגיעם לגבורות פורשים ממקצוע עריכת הדין והשירותים שהם נותנים ללקוחות הם רק במסגרת הסמכות של נוטריון. ברוב המקרים משרדיהם מועברים לדורות הבאים והם מגיעים אליהם לכמה שעות ביום על מנת שתהיה להם תעסוקה עם הכנסה.

רובינו נדרשים לאורך חיינו לשירותיו של הנוטריון בין אם לצורך הגשת מסמכים לשגרירות של מדינה זרה או להגשת מסמכים בארץ כשהם מאושרים לאחר תרגומם משפת המקור.

ישראלים המבקשים לקיים הליך פונדקאות או אימוץ באחת ממדינות העולם נדרשים להציג מסמכים שונים בין היתר תעודת יושר מהמשטרה, הוכחת אזרחות ישראלית ועוד נדרשים לשירותיו של הנוטריון.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
היתרונות בעבודות גבס לבית
שיפוץ דירה או עיצובה מחדש נפוצים בקרב לא מעט אנשים באוכלוסייה, בין אם מדובר במעבר לדירה חדשה, העלאת...
קרא עוד »
נוב 15, 2018
מי הם יהודי דרבנט ומהי הייחודיות שלהם?
דרבנט היא עיר השוכנת ברפובליקה של דגאסטן והיא השלילית בגודלה באזור זה. בעבר היו בה לא מעט יהודים...
קרא עוד »
יונ 01, 2017
פונדקאות בארה"ב – האם זה אפשרי?
אז נפתח ונגיד כן, בטח שפונדקאות בארה"ב אפשרית! האפשרויות הרבות שארה"ב מעניקה בנושא הפונדקאות, מביאה...
קרא עוד »
מרץ 24, 2021