פסוריאזיס

קשקשת  העור, או פסוריאזיס {בעברית ספחת}, הינה מחלה כרונית, אשר בה תאי העור מתקלפים באופן מוגבר , העור מתקלף והופך להיות במצב מגורה והכתמים הם בצבעים של אדום וסגול. מדובר בתגובה שהיא אוטואימונית, כאשר הגוף בעצם תוקף את עצמו. אנשים שמעשנים, נוטים יותר לפתח את המחלה, צריכת אלכוהול, חלבונים פגומים  או כל חומר רעיל אחר שגורם למחלה להתפרץ בקלות. גם אירוע טראומתי  של מערכת העיכול, כזאת שפוגעת בעיכול החלבונים עשויה לגרום למחלה להתפרץ. מחלה זו, מתפרצת יותר בקרב נשים מאשר בקרב גברים. הספחת, פוקדת אנשים עם קצב חיים סוער, או כאלה שיש להם אופי סוער. מי שכבר הבחין במחלה, יש לטפל בה בחומצות פוליות או תרופות לדיכוי המערכת החיסונית.

טיפולים יעילים במחלת הפסוריאזיס

ישנם טיפולים ידועים שהם יעילים למחלת פסוריאזיס כגון קרני UVB אשר מרפאים את הנגעים בעור. גם מנורה ביתית בעלת קרני UVB עשויה להיות יעילה. צמחי מרפא שרופאים אלטרנטיביים מייעצים למטופליהם ליטול, שמנים אתריים מסוימים, עשויים להקל על הגירוי בעור בזמן התפרצות ההתקפה של מחלה זו. מחלת הספחת, הינה מחלה עיקשת שמתמשכת זמן רב ולכן היא נחשבת כמחלה כרונית  חשוב לנקוט באמצעי זהירות כגון חשיפה מבוקרת לאור, שימוש עם משחת קורטיזון וכן, טבילה בים המלח מועילה המון לולי הפסוריאזיס.

כמה סוגים ורמות של מחלת הפסוריאזיס

ברפואה המודרנית, אנו מבחינים בכמה סוגים של פסוריאזיס, יש סוגים שאף נבדלים זה מזה במידת החומרה והתסמינים וכן בגודל הסיכונים שנלווים לסוג המחלה שאובחנה. ניתן למצוא "פלאק פסוריאזיס" שהיא הסוג הכי נפוץ של המחלה שבה העור מתקלף ומופיעים עליו אדמומיות וקשקשים. המחלה מופיעה בדרגות שונות. לעומת זאת קיימת סוג מחלת הפסוריאזיס שהיא אלימה יותר, כמו אריתרודרמה ופסוריאזיס מוגלתי. שעשויים להוות סכנה ממשית לחיי החולה שכן בסוג זה של המחלה, מנגנון בקרת הטמפרטורה בגוף נפגמת בשל פגיעה נרחבת של המחלה בעור. זו הסיבה שיש לאבחן את המחלה בשלביה הראשונים ולזהות את הדרגה שלה.  ישנם רופאי עור שמתמחים במחלה זו ויש למצוא את הרופא המתאים שיעקוב אחר המחלה ויבצע בכם טיפולים שיתאימו לסוג ולדרגה של מחלה זו.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עבודות אלומיניום בהתאמה אישית – מה זה אומר
חומר בשם 'אלומיניום' הפך בשנים האחרונות לאחד מהמבוקשים בתעשיית הבנייה. זאת משום שהוא מקנה לרבים את...
קרא עוד »
ספט 05, 2019
מה עדיף חלפים למכונת כביסה או טכנאי?
מכונת הכביסה משמשת את כולנו לכיבוס בגדים בצורה נוחה ומהירה, וכך שמירה על היגיינה בכל יום מחדש. לכן אם...
קרא עוד »
אפר 13, 2021
מתנות שוות לילדים
כמה כיף להפתיע ילדים. כי כשילד מאושר העיניים שלו בורקות והוא במאת מתרגש מאוד. לפעמים קל כל כך לשמח...
קרא עוד »
ינו 28, 2020