מהי קלינאית תקשורת

קלינאית תקשורת

ילדים ומבוגרים רבים, אשר סובלים מבעיות וקשיים בדיבור, יכולים להיעזר בשירותיה של קלינאית תקשורת. מדובר באשת מקצוע מיומנת ואחראית, אשר למדה את התחום במשך 4 שנים אקדמאיות, ויכולה לסייע בקשיים ובעיות שונות בדיבור. מומלץ להגיע לאבחון כמה שיותר מהר, על מנת לטפל בבעיה ברגע שהיא מופיעה. היום האבחון מתרחש בשלב הרבה יותר מוקדם מפעם, היות וגורמים שונים יכולים להצביע על בעיות תקשורת או עיכוב בדיבור אצל הילד. לרוב הדבר מגיע מהגננת או המורה, אשר מבחינה כי הילד מתקשה להעביר את הרצונות או הרגשות שלו, בשלב הזה היא לרוב פונה להורים ומשתפת אותם בחששות שלה. חשוב לא לבטל את דבריה, אלא לבחון את התופעה על מנת להקל על הילד ולאבחן את המצב שלו כמה שיותר מוקדם.

קלינאית תקשורת

מה כולל הטיפול אצל קלינאית תקשורת?

השלב הראשוני בטיפול כולל היכרות עם הילד, עם הסביבה הקרובה אליו וכמובן עם המשפחה שלו. בחלק מהמקרים, נדרש שלב מקדים של התבוננות בילד בזמן שהייתו בבית או בבית הספר, על מנת להבין לעומק את הקשיים שהוא נתקל בהם. המטרה שלה היא לאסוף על הילד כמה שיותר נתונים, באמצעות התבוננות ישירה, תשאול ההורים, בני המשפחה השונים, המורה או הגננת שלו. בהתאם לנתונים שנאספו, היא תצטרך לבנות לילד תכנית טיפול פרטנית המתייחסת לצרכים הפיזיים והרגשיים שלו. בחלק מהמקרים מדובר על פגישה אחת בחודש, בעוד במקרים אחרים מדובר על פגישה שבועית. במהלך הטיפול אמורים לראות שינוי ביכולת של הילד לתקשר עם סביבתו, שיפור בשפה ובדיבור שלו. חשוב לציין כי הטיפול מתאים לא רק לילדים, אלא גם למבוגרים. לרוב מדובר על מבוגרים אשר חוו טראומה כלשהי, וכתוצאה מכך יכולת הדיבור שלהם נפגמה.

לעוד מידע על קלינאית תקשורת, לחצו כאן…

לסיכום, קלינאית תקשורת יכולה להקל על חייו של כל ילד וכל מבוגר אשר סובל מבעיות דיבור, בעיות שפה או בעיות תקשורת. הטיפול מותאם באופן אישי למטופל, כך שכל אחד יקבל מענה לצרכים האישיים שלו. חשוב להזכיר כי הטיפול מתאים גם לילדים הסובלים מגמגום או מקשיי התפתחות, קשיי למידה וכדומה. קלינאיות תקשורת עובדות עם קופות החולים השונים, במכונים מיוחדים להתפתחות הילד, בקליניקות פרטיות ועוד.

 

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מארגנים נסיעה לקמפינג עם החברה? כל הסיבות לקחת מונית גדולה!
נסיעה לקמפינג זו חוויה נהדרת. כולנו אוהבים לנפוש וליהנות, כולנו מחפשים חוויות ואטרקציות. כולנו...
קרא עוד »
נוב 10, 2020
מוהלים איכותיים בעלי רישיון רופא
כל משפחה שמודעת לעובדה שאמור להצטרף אליה בן זכר בקרוב, עורכת כמה בדיקות כדי למצוא מוהל איכותי שהוא גם...
קרא עוד »
דצמ 13, 2018
באיזה מקרים עושים הקפאת זרע?
הקפאת זרע היא תהליך של שימור הזרע במקרים שיש חשש שפוריות הגבר ייחלש ולא יהיה מסוגל להביא ילדים לעולם,...
קרא עוד »
יונ 14, 2023