כיצד ביובית יכולה לעזור בתחזוקת העסק?

לוודא שהאספקה מגיעה בזמן, לדאוג לניקיון, לשלם משכורות בזמן ולהיות נחמד ללקוחות – אם יש לך עסק אתה בטח יודע שיש הרבה דברים להם אתה צריך לדאוג. אחד הדברים אותו אתה עלול לשכוח ואחר כך להצטער על כך הוא מערכת הביוב.

הביוב נמצא מתחת לאדמה בדמות קווי ביוב או בורות לאיסוף שפכים ואם לא נדאג לתחזוקה מסודרת של המערכות הללו, הביוב או השפכים עלולים לצוץ בזמן הכי פחות מתאים. בעזרת שירותי ביובית תוכל לתחזק את מערכת הביוב של העסק ולהתפנות לכל שאר המטלות בלב שקט.

ביובית לעסקים

אתם רוצים לתחזק את העסק שלכם בצורה הטובה ביותר, ואחד הכלים שיוכל לסייע לעשות זאת הוא ביובית. הביובית היא רכב מיוחד שתפקידו להתמודד עם בעיות ביוב ולדאוג לכך שהוא יזרום בצורה החלקה ביותר. בדקנו עבורכם אילו עסקים זקוקים לביובית כדי שתדעו האם גם העסק שלכם זקוק לה.

 

שאיבות ביוב

באופן כללי שאיבת ביוב עם ביובית מתחלקות לכמה סוגים אותם פרטנו בהמשך. יחד עם זאת, ישנם מקרים שבהם מדובר בשאיבת ביוב כתוצאה מהצפה או סתימה ובמקרים מסויימים שאיבת ביוב ממאגרים ומפרידים מסוגים שונים שמיועדים להפרדה של ביוב תעשייתי מהקווים העירוניים מתוך חשש ליצירת נזק כתוצאה מעומס או מהזרמת שפכים שעשויים להזיק למערכת העירונית.

פינוי בורות שומן

אם יש לכם מסעדה אתם בטח יודעים שתקנות משרד הבריאות קובעות כי חובה עליכם להתקין בור שומן. מטבח המסעדה מפריש שפכים רבים, ובתוכם גם שמן ושומן לרוב. אם הם יזרמו ישירות למערכת הביוב הם עלולים לגרום לה להיסתם. בנוסף, רבים מהשפכים עוברים תהליך טיהור, וריכוז גבוה של שומן בשפכים עלול למנוע את הטיהור.

 

בור השומן מפריד בין השומן לשאר הביוב, ואוגר אותו בבור אגירה מיוחד. הבור הולך ומתמלא ואם לא תפנו אותו אחת לזמן מה הוא עלול לעלות על גדותיו.

בנוסף, שהייה ארוכה של השומן בבור עלולה לגרום לבור להפוך למפגע סביבתי, לכן גם אם הבור לא התמלא מספיק מהר חשוב לפנות אותו אחת לכמה חודשים.

בורות שומן לא נמצאים רק במסעדות וגם בבתי מלון, אזורי תעשייה, קניונים, בתי חולים ועסקים נוספים יהיה צורך בביובית.

במסגרת שירותי ביובית לעסקים תגיע ביובית עד העסק שלכם, ותשאב את בור השומן אל מיכל השאיבה שלה. שימו לב שאתם יוצרים קשר עם חברה מקצועית שמפנה את השפכים אל אתר טיהור המאושר על ידי משרד הבריאות ולא אל הטבע כפי שלצערנו קורה לא אחת.

 

בור ספיגה

בעבר השימוש בבורות ספיגה היה נפוץ כמעט בכל בית, אבל כיוון שהם פוגעים בסביבה בעקבות שפכים שמחלחלים את מי התהום והסביבה, השימוש בהם נאסר אך למרות זאת קיימים בניינים ובתים ישנים שעדיין עושים שימוש במערכת הזאת.

כמו כן, כיום עדיין קיימים בורות ספיגה באזורים מרוחקים ובמפעלים בהם יש צורך להפריד בין פסולת מסוכנת לביוב הרגיל. בבור הספיגה נאגרים השפכים ואחת לזמן מה יש לשאוב אותם בעזרת הביובית. אם לא תקפידו על שאיבה סדירה של השפכים הביוב יעלה על גדותיו, יפגע בפעולת העסק ויהפוך למפגע סביבתי, לכן חשוב שתקפידו על פינוי סדיר של הבור וכך תמנעו מבעיות שכאלה.

שטיפת קווי ביוב

כמו שאתם בטח יודעים, במערכת הביוב זורמים חומרים לא כל כך סימפטיים. מלבד השפכים שמגיעים מן השירותים נכנסים אל הביוב גם חלקי פלסטיק, בטון, שומן, שערות, חול ועוד. כל אלה מצטברים במערכת הביוב ועם הזמן עלולים לגרום לסתימה.

כאשר מדובר במערכת ביוב ביתית תקלות רציניות יהיו נדירות יותר כיוון שמדובר בכמויות קטנות יחסית של שפכים. לעומת זאת, כאשר מדובר במערכות ביוב גדולות כמו בקניונים, בתי חולים או מפעלים יזרמו כמויות גדולות הרבה יותר בצינורות הביוב. זו לא רק הכמות הרבה, אלא גם סוג הביוב שעשוי לכלול חומרים מגוונים ובעייתיים יותר שיפגעו במערכות הביוב.

אם אתם בעליו של עסק גדול כמו מפעל עליכם לדעת ששטיפת קווי ביוב היא פעולה הכרחית שעליכם לעשות מדי כמה חודשים כדי להבטיח פעולה תקינה של המערכת לאורך זמן.

במידה וכבר נתקלתם בסתימה בביוב, שטיפת קווי ביוב תהיה פתרון מצוין כדי להתגבר על הסתימה. בעזרת סיב אופטי שמצוי בביובית, יהיה אפשר למצוא את המיקום המדויק של הסתימה, לטפל בה ולאחר מכן לשטוף את קו הביוב כולו כדי לפתור את התקלה לחלוטין.

יחד עם זאת, גם אם עדיין לא נתקלתם בסתימה, שטיפת קווי ביוב היא משהו שכדאי לכם לחשוב עליו. כמו בכל דבר בחיים, כדאי לנקוט בצעדים של תחזוקה מונעת, מה שיאפשר למערכת הביוב שלכם לפעול בצורה תקינה לאורך זמן.

הביובית תזרים מים בלחץ גבוה, קו הביוב ישטף וינוקה מגורמים שעלולים להפריע לו לפעול, ומערכת הביוב שלכם תהיה מתוחזקת כהלכה.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מכירת מוצרי חשמל באינטרנט
אם עדיין לא יצא לכם לעשות זאת, אז יהיה כדאי לכם לדעת שאם בכוונתכם לבצע רכישה של מוצרי חשמל מכל סוג...
קרא עוד »
ספט 23, 2018
תרגום והפצת ספרים בסין
רבים מעוניינים להוציא לאור את ספרם בסין מכיוון שידוע שכאשר ספר הופך להיות רב מכר בסין, הוא יהיה רווחי...
קרא עוד »
מאי 11, 2017
קרוזים באירופה למשפחות – לבחור את הקרוז הטוב ביותר
כאשר חודשי הקיץ כבר נראים באופק, יותר ויותר משפחות מחפשות יעדים חדשים לטיולים משותפים, הורים עם...
קרא עוד »
יונ 30, 2019