מה חשוב לדעת על שכר מינימום

מהו שכר המינימום

בתהליך חיפוש עבודה, בוודאי נתקלת לא פעם במעסיקים אשר משלמים שכר מינימום לעובד. חשוב לדעת את כל מה שצריך על שכר מינימום בישראל, בכדי לוודא שהמעסיק במקום עבודה אשר משלם שכר מינימום, אכן משלם לכם את השכר המגיע לכם. לכן, אם אינכם יודעים הכול על שכר מינימום, זה הזמן להתחיל לקרוא חומר על הנושא ולבדוק מהו שכר המינימום על פי חוק כיום והאם המעסיק שלכם או המעסיק במקום בו אתם בודקים עבודה כלשהי, אכן עומד בתנאי שכר המינימום הנדרשים על פי חוק.

הידעתם? באתר דרושים תוכלו לבדוק מהו גובה השכר המגיע לכם…> בדקו כעת

מהו שכר המינימום

מהו שכר מינימום?

שכר מינימום הינו השכר הנמוך ביותר על פי חוק שעל המעסיק לשלם לעובדיו. במהלך השנים שכר המינימום החל לעלות. במסגרת רפורמה אשר התקבלה בשנת 2015 בכנסת הוחלט כי שכר המינימום יעלה בשנים הקרובות החל משנת 2015 ויגיע בסופו של דבר עד סכום של 30 ₪ לשעה. בעוד ששכר המינימום עמד של 23 ₪ פחות או יותר בשנת 2015, הרי שנכון לחודש דצמבר בשנת 2017 שכר המינימום יעמוד על 28.50 ₪ לשעה. ישנן מקומות עבודה אשר בהן שכר המינימום נקבע על פי הסכם הקיבוצים או הסכם ספציפי של מקום העבודה. לכן, יש לבדוק היטב בטרם בוחרים מקום עבודה המשלם שכר מינימום לעובדיו, כמה הוא משלם בדיוק לשעה והאם הדבר עומד בשכר המינימום הרלוונטי על פי חוק. במידה והמעסיק לא משלם את שכר המינימום הרלוונטי על פי חוק, ניתן להגיש תלונה בקשר אליו בגורם הרלוונטי.

מה צריך לדעת על שכר מינימום

מלבד גובה סכום שכר המינימום הרלוונטי לרגע שבו אתם מתחילים לעבודה בעבודה המעסיק שלה משלם מינימום, חשוב מאוד לדעת האם ההורדות השונות משכר הברוטו שלכם, פוגעות לכם בשכר הנטו והוא איננו שכר מינימום. חשוב לבדוק איזה הורדות יורדות לכם והאם הן אמורות להיות מחושבות בשכר המינימום או לא. לסיכום, ניתן לומר שבכדי לקבל את המגיע לכם בעבודה המשלמת שכר מינימום לעובדיה, חשוב להיות מעודכנים בכל התקנות הרלוונטיות לשכר מינימום ולוודא כי בהתאם לכל התקנות הללו, אתם מקבלים מהמעסיק את המגיע לכם בסופו של חודש.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עיצוב חתונה? לא חייבים לעשות את זה לבד
זוגות רבים העומדים לקראת חתונה, מתלבטים איך בדיוק לעשות את זה....
קרא עוד »
יול 28, 2015
תיקי עור למחשב נייד
עולם תיקי העור, מתרחב מאוד מיום ליום. העור הינו החומר האיכותי השימושי והפופולרי ביותר. הוא משמש...
קרא עוד »
מרץ 23, 2021
איך מלחינים שיר
אם אתה רוצה להלחין שיר, חשוב להבין את היסודות של תורת המוזיקה. כמה מהדברים הבסיסיים ביותר שתצטרכו...
קרא עוד »
אוג 09, 2022