חושבים להתקין חימום תת רצפתי?

חימום תת רצפתי

כאשר אנשים אשר עומדים לבנות את ביתם, עשויים לעמוד אל מול לא מעט התלבטויות. אי לכך חשוב לציין שלצד הבחירה בכמות החדרים הרצויה, מיקום נקודות החשמל ובחירת הריצוף הרצוי, גם יש לחשוב על שיטת החימום הרצויה – גם אם הבית נבנה בחודשי הקיץ וגם אם אפילו אין עדיין תקרה. מדוע? כי לצד העובדה שמזגן ניתן להתקין בכול רגע נתון, הרי שמערכת חימום תת רצפתי לא ניתן יהיה להתקין לאחר שכבר עוברים לגור בבית, וכיוון שמדובר בשיטה עם כ"כ הרבה יתרונות – הן בריאותיים וסביבתיים והן פונקציונאליים, עיצוביים ובטיחותיים – הרי שיש להיות מודעים ליתרונות השיטה, ולו על מנת להספיק לקבל החלטה שקולה עבור ימי חורף חמימים ונעימים.

חימום תת רצפתי

חששות

במאמר זה לא נדון אודות שורת היתרונות הארוכה ששיטת חימום תת רצפתי ידועה בהם, אך כן נדון במגוון הנחות מוטעות שאנשים נוטים להשליך אודות השימוש במערכת. ממה אנשים עשויים לחשוש? מחשיפה גבוהה לשדות אלקרו מגנטים, מסרבול מתן מענה כאשר מתגלה בעיה בתפעול המערכת וכמובן שגם מעלויות גבוהות.

הפרכות

לאחר שהצפנו מה מטריד לא מעט אנשים, נציין שאומנם יש מערכות שצדיקות דאגה שכזו, אך יש לחדד את העובדות ולציין מספר עובדות חשובות ואף מרגיעות. ראשית נציין שכל עוד בוחרים בחברה איכותית, ניתן מראש להיות רגועים שנתוני השדות האלקטרו מגנטים שואפים לאפס. שנית נציין שכל עוד פונים אל חברה איכותית ניתן מראש להיות רגעים שלא עתידה להתעורר שום בעיה בתפעול המערכת ואף שייתנו יותר מעשרים שנות אחריות ולבסוף יש לציין שאומנם לא מדובר בתפעול מאוד שול, אך יחד עם זאת גם לא מדובר בתפעול יותר יקר – כל עוד ישנה מערכת בקרה איכותית שמאפשרת לשלוט על הטמפרטורה הרצויה בכל חדר ואף שמאפשרת לקבוע את זמני השימוש- למשל בשעות בהן צריכת החשמל יותר זולה.

בחינה מושכלת

לאור מה שנאמר ישנה מסקנה אחת שחשוב ביותר לתת לה את הבמה – יש לבחור באופן מושכל את החברה אליה חוברים על מנת ליהנות מחדרים חמימים ונעימים. ממש כשם שלא כל חברת מזגנים מעניקה את אותם תוצאות ולא כל קמין יתגלה כאפקטיבי באותה רמה, כך גם לא כל חברת התקנה של חימום תת רצפתי תניב את אותה איכות. אי לכך חשוב לבחון מראש מוניטין לצד ניסיון ויש לבחון היטב את פורמט המערכת, כאשר בנקודה זו יש להתעכב על מגוון נתונים כגון עמידות בפני נוזלים, הרמה של השדות האלקטרו מגנטים, איכות יריעת החימום, אופי פרישת המערכת, שלבי ההתקנה, איכות בקרת האקלים, סוג הטכנולוגיה, עמידה בתקנים, סוג הבידוד וכמובן שגם יש לבחון את כמות שנות האחריות – נתון שמדבר בעד עצמו. מכאן שיש לערוך לא מעט שיעורי בית – אך תוצאה איכותית ללא ספק תצדיק את עצמה עשרות שנים קדימה.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
צימרים לפי שעה בנהריה – איך נהריה הפכה לבירת הצימרים
נהריה ממוקמת בקצה הצפון-מערבי של ישראל. מעיר קטנה ומעט נשכחת הפכה העיר הצפונית לבירת הצימרים של...
קרא עוד »
אוג 04, 2019
בריכות ביתיות – מה חשוב לדעת לפני שבוחרים ומתקינים בריכה ביתית
יותר ויותר אנשים בוחרים בשנים האחרונות להתקין בריכה בחצר הבית. הם עושים זאת היום יותר מאשר בעבר, הן...
קרא עוד »
ינו 12, 2020
כל מה שצריך לדעת על חיבור אינטרנט ביתי
איך בוחרים ספק אינטרנט שיתאים כל המשפחה? על כך ועוד במאמר שלפניכם....
קרא עוד »
מאי 18, 2015