איך יכולה הכוונה תעסוקתית להשפיע על העתיד שלך?

הכוונה תעסוקתית
הכוונה וייעוץ תעסוקתי

פגישה עם יועץ תעסוקתי תעזור לך למצוא את הדרך המתאימה

רבים מאתנו מוצאים את עצמם חושבים על העתיד, מחפשים מקצוע ורוצים לבחור את התחום המתאים להם. אומנם זה נכון שחלק מהאנשים יודעים כבר מגיל צעיר במה הם היו רוצים לעסוק, אך עם יד על הלב, כמה ברי מזל כאלה אתה מכיר? אם גם אתה מרגיש מבולבל, אבוד ולא כל כך יודע מה יוכל להתאים לך, כדאי שתדע שאתה לא לבד. אם בעבר אנשים היו נרשמים לפקולטה מסוימת רק כי אחרים המליצו להם, הרי שהיום זה לא בדיוק כך. העידן שבו אנחנו חיים מספק לנו את האפשרות ללמוד, לקרוא ולהגיע לכל מקום בעולם מבלי לצאת מהבית. מצד אחד הגלובליזציה הזאת נהדרת כי היא פותחת בפנינו הרבה דלתות אך מצד שני היא גם עלולה לבלבל אותנו עוד יותר. זה נשמע לך מוכר ואתה לא לגמרי יודע מה לעשות? אם כך, הכוונה תעסוקתית תוכל לעזור לך הרבה יותר ממה שאתה חושב, אז למה שלא תנסה זאת?

כיצד מסייעת הכוונה תעסוקתית?

 

 

ראשית, כדאי שתדע שכאשר מדברים על הכוונה תעסוקתית מדברים על ייעוץ בבחירת המקצוע שיוכל להתאים לך באופן אישי. שנית, כמובן שכל אחד מאתנו ייצא עם מסקנות שונות משירותי הכוונה כאלה ולכן אין מקום להשוואה עם חברים שכבר קיבלו שירות דומה. ההכוונה התעסוקתית תיקח בחשבון:

  • את תחומי העניין שלך
  • את היכולות הכלכליות שלך מבחינת מימון לימודים
  • את התחומים שבהם אתה מוצלח
  • את הקישורים שלך
  • את ניסיון העבר שלך
  • את האפשרות להרוויח ולהתפתח בתחום

כל אלה ביחד יוכלו לסנן עבורך בין כל האופציות הקיימות, מה שאומר שכך יהיה לך הרבה יותר קל לבחור את המקצוע המתאים לך. אין שום סיבה שתלך ללמוד תחום שנראה מוצלח אם הוא לא באמת מעניין אותך ואם לא באמת תוכל להיות טוב בו ולכן הכוונה תעסוקתית חשובה לך כל כך.

ממי כדאי לקבל הכוונה?

אם בעבר אנשים קיבלו סוג של הכוונה תעסוקתית מההורים שלהם, מהקרובים או מבני משפחה, הרי שהיום זה לא כך. היום יש חברות מקצועיות שעוסקות בתחום הזה וכדאי לפנות אל אחת מהן. מה שכן, מומלץ לבחון ולראות לאיזו חברה מקצועית אתה פונה, עד כמה היא מנוסה והאם שם תוכל לקבל את התשובות שאתה מחפש.

 

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
על מה אחראי מנהל אירוע בחתונות
זוגות רבים חוששים מכך שלא יצליחו לנהל את החתונה כראוי לא רק מבחינת ההכנות אליה אלא גם מבחינת היום...
קרא עוד »
ספט 13, 2016
ניקוי מזרונים
בין אם נרצה ובין אם לאו, מעת לעת אנחנו צריכים לנקות את המדרון עליו אנחנו ישנים. גם אם אנחנו מכסים אותו...
קרא עוד »
דצמ 09, 2018
פריטי אמנות, האם כולם בעלי ערך?
אומנות הוא התחום שאולי הכי קשה למקד אותו מבחינת סוג ספציפי, כי ישנם כל כך הרבה רבדים וגוונים של...
קרא עוד »
יונ 20, 2018