איך מאבחנים קרע במיניסקוס

קרע במניסקוס הוא פציעה נפוצה בברך שעלולה לגרום לכאב, נפיחות וחוסר יציבות. מאמר זה דן בסיכונים ובסימפטומים של קרעים במניסקוס. הוא גם מדבר על אפשרויות הטיפול השונות הזמינות למצב זה ועל יעילותן.

קרעים במניסקוס הם פציעות נפוצות המתרחשות כאשר הצד החיצוני של אחד או שני המניסקוסים (דיסקים סחוסים) מתנתק ממשטח מפרק הברך. המניסקים נצמדים לשוק (עצם השוק) ולעצם הירך (עצם הירך). הם עוזרים בייצוב מפרק הברך על ידי מתן חיכוך ביניהם כדי להפחית בלאי ברקמות אחרות סביבו.

קרע במיניסקוס – מדובר על סחוס במפרק הברך

המניסקוס הוא סחוס פיברו במפרק הברך. הוא ממוקם בין עצמות הירך והשוק של הרגל התחתונה. זה עוזר לייצב את מפרק הברך ומספק ריפוד לתנועה. קרעים במניסקוס הם פציעות נפוצות שניתן לטפל בהן במנוחה, קרח, דחיסה, הרמה ושינוי פעילות.

פציעה במניסקוס היא פציעה נפוצה בברך. המניסקוס הוא רצועת רקמה מכוסה סחוס שנמצאת במרכז מפרק הברך. פציעות ברקמה זו יכולות להתרחש עקב טראומה, שימוש יתר או ניוון. התסמין השכיח ביותר של קרע במניסקוס הוא כאב ונפיחות במפרק הברך. זה עשוי להיות מלווה גם בקושי מסוים בהזזת הרגל או בליטה ניכרת בצד אחד של הברך. המניסקוס הוא סחוס בצורת סהר שנמצא בברך. זה עוזר לרפד את משקל הברך ולספק יציבות.

שכיחות גבוהה בקרב ספוראים

קרעים במניסקוס הם פציעה שכיחה בקרב ספורטאים, במיוחד אלו המשתתפים בספורט מגע. קרעים אלו יכולים להיגרם כתוצאה מטראומה ישירה או כתוצאה משימוש יתר, כגון קפיצה או נחיתה על רגל אחת. הם יכולים להיגרם גם על ידי תנועות פיתול פתאומיות של הברך. התסמינים השכיחים ביותר של קרע במניסקוס הם כאבים בקדמת הברך, נפיחות ומידה מסוימת של חוסר יציבות.

פרטים נוספים תוכלו לקבל באתר של ד"ר ליאור לבר>>>

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חימום באמצעות משאבות חום
בשנים האחרונות אנחנו יכולים למצוא מכנה משותף בכל דבר שאנחנו עושים. אנחנו מנסים לחסוך כמה שיותר...
קרא עוד »
מאי 25, 2018
אתם בעניין של אסטרולוגיה?
רוב האנשים, אפילו אם הם מרגישים מאוד בטוחים בעצמם, היום רוצים לקבל עזרה חיצונית מידי פעם כדי לדעת שמה...
קרא עוד »
מרץ 11, 2015
הצעתי לה נישואין בדיסנילנד והיה מדהים
כאשר ידעתי שזו האחת הייתי רק צריך לבחור את המקום המושלם עבור ההצעה. עם היכרות מאוד מעמיקה עם האישה,...
קרא עוד »
דצמ 02, 2018