ביטוח רפואי קולקטיבי – האותיות הקטנות

ביטוח רפואי קולקטיבי

ביטוח רפואי קולקטיבירכישת ביטוח רפואי קולקטיבי הופכת להיות טרנד חם, ובכל זאת, רבים מהמבוטחים ומהמתעניינים ברכישת ביטוח עדיין לא מכירים את האפשרות הזו, וגם אם הם מכירים אותה, הם לא תמיד שמים לב למשמעות שבין השורות המקופלת ברכישת ביטוח כזה. כדי שתוכלו לממש את חזון הבריאות שלכם בצורה הטובה ביותר, כדאי שתדעו מהו ביטוח קולקטיבי ומהם כל היתרונות שהוא מציע, הגדולים יותר ואלו שמסתתרים מאחורי האותיות הקטנות.

נתחיל מהאותיות הגדולות – היתרונות המרכזיים והמוכרים שבביטוח הרפואי הקולקטיבי

הביטוחים הקולקטיביים נחשבים אטרקטיביים מאוד מאחר שהם מציעים תנאי עסקה טובים יותר. הביטוחים הקולקטיביים מיועדים עבור קולקטיב גדול שכולל בין 50 איש ועד מאות ואף אלפי אנשים, והגודל של הקבוצה, שכוח הקנייה שלה הוא עצום, הוא המאפשר לחברת הביטוח ללכת לקראת המבוטח ולהציע לו פתרון ביטוחי עם מחירי פרמיות טובים יותר, וכזה המכסה מספר רב יותר של מקרים ביטוחיים. אבל פרמיות נוחות יותר לכיס וכיסוי רחב יותר הם לא היתרונות היחידים הטמונים בביטוחים הקולקטיביים.

כאשר מדובר בביטוחים פרטיים אישיים (בשונה מביטוחים קבוצתיים), המבוטח הרבה פעמים נתקל בשרירים שמפעילה חברת הביטוח כאשר הוא מגיש תביעה לקבלת פיצוי. חברות הביטוח, שפועלות כגוף כלכלי לכל דבר, המכוונן לגריפת רווח, אינן ממהרות להיענות לתביעות של מבוטחים, והמבוטח יכול למצוא את עצמו פעמים רבות ללא הגב הכלכלי שלשמו הוא מלכתחילה רכש את הביטוח. כאשר מדובר בביטוחים קולקטיביים, החברה, שלא רוצה להסתכן באיבוד כוח הקנייה של הקולקטיב, תיטה להיענות לתביעות, שכן אם לא תעשה כך, ישמעו יתר חברי הקולקטיב על הקושי במימוש המקרה הביטוחי וירצו לחזור בהם ולבטל את ההתקשרות הביטוחית. במילים אחרות, כוחה של הקבוצה רב יותר מכוחו של היחיד, וזו הסיבה שמראש, תנאי הפתיחה של המצטרפים לביטוח הקולקטיבי הם טובים יותר.

ונעבור לאותיות הקטנות – היתרונות שבביטוח הקולקטיבי שקל מאוד לפספס

בנוסף לכל היתרונות שציינו לעיל, ושוב, בזכות כוח הקנייה הגבוה של הקבוצה, הצטרפות לקולקטיב ביטוחי אינה כרוכה במילוי הצהרת בריאות. מדובר ביתרון בעל חשיבות מכרעת, בעיקר עבור עובדים ו/או בני משפחתם אשר ללא יתרון קריטי זה מעולם לה היו מתקבלים לביטוח בריאות מלכתחילה ולא היו מכוסים במקרה של אירוע רפואי שיכול להגיע להוצאות של מאות אלפי ואף מיליוני ₪.

חשוב גם לזכור, שהצטרפות לביטוח קולקטיבי לרוב נעשית דרך מקום העבודה. המשמעות היא, שמנהל הארגון או מנכ"ל החברה בד"כ יבחרו לעבוד עם גוף שישמש כיועץ מומחה מול חברת הביטוח, ושימצא עבורך ועבור יתר העובדים את העסקה הביטוחית המושלמת הן מבחינת הכיסויים והן מבחינת גובה הפרמיה, שמלכתחילה יהיה טוב יותר בהשוואה לפרמיות במסלולים הפרטיים. אותה חברה איתה יעבוד מנהל הארגון, המתמחה בביטוחים קולקטיביים, תעמוד גם לרשות כל אחד מהעובדים כאשר יזדקק לייעוץ או כאשר יתעוררו שאלות, מה שמקל על ההתמודדות מול חברת הביטוח. לסיכום, רכישת ביטוח קולקטיבי היא כדאית, ובחינה מעמיקה יותר של המשמעות של ביטוח שכזה, זו המסתתרת בין השורות, הופכת אותה לכדאית עוד יותר.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לשמור על דשא סינטטי שיראה כמו חדש
היום ניתן לראות יותר ויותר אנשים שבוחרים להתקין דשא סינטטי בבית פרטי ובגינה הפרטית שלהם. אנשים אלו...
קרא עוד »
אפר 17, 2019
חליפות טריאתלון גברים – אל תתפשרו על נוחות!
חליפות טריאתלון לגברים הן מרכיב מכריע בכל אירוע טריאתלון שכן הן מספקות נוחות, ביצועים וגמישות. חיוני...
קרא עוד »
מאי 22, 2023
התחתנתם? איך תשמרו על הבריאות?
החיים שלנו רצופי אירועים המציינים מאורעות משמעותיים כמו למשל הברית שלנו המסמלת את העובדה שאנו חלק מן...
קרא עוד »
מרץ 28, 2019