האם אפשר לקחת משכנתא ללא הון עצמי?

משכנתא ללא הון עצמי

לא מעט זוגות צעירים בארץ חושקים בקניית דירה חדשה. לעיתים המצוקה היא רבה, בני הזוג פונים לבנק בכדי לקבל הלוואה, אולם ללא הון עצמי, הם לא יוכלו לשלם בעבור הנכס. כעת נשאלת השאלה: האם אפשר לקחת משכנתא ללא הון עצמי? מידע חשוב והכרחי בהמשך המאמר.

מה עושים?

אין צורך להרים ידיים, שכן כיום ניתן לרכוש דירה ללא הון עצמי, אולם עניין זה יותר מורכב מרכישת דירה כאשר כן יש הון אישי. לרוב ועל פי דרישות בנק ישראל, שיעורו של ההון האישי הוא כרבע ממחיר הדירה. כלומר נותרה משכנתא בגובה של 75 אחוז. עם זאת, ועם כל המגבלות שקיימות, כן אפשר למצוא אפשרויות לקבלת משכנתא ללא הון עצמי.

האפשרויות

כאמור ללא הון עצמי לא יהיה פשוט לקחת משכנתא, אולם ישנם מקורות כספיים אותם יש לבדוק. האם ביררתם עם בני המשפחה או ההורים? לעיתים ואם הם אינם שרויים במצוקה כספית, הם אלה שיגייסו את אותם 25 אחוז, והורים כמו הורים, יממנו זאת מבלי לבקש שקל, או במקרים אחרים מדובר בסכום הנחשב להלוואה. כשתגיעו עם הסכום הזה או כל סכום של הון עצמי שערכו כרבע ממחיר הדירה, בהחלט ניתן יהיה לקבל משכנתא.

לא חייבים הון עצמי כה גבוה

במקרים בהם בני משפחה יכולים לתת רק חלק מכספי ההון העצמי, יש לפנות לבנק ולבקש הלוואה שתשלים את ההון האישי. זוהי הלוואה ככל הלוואה אחרת.

אין כמו ההורים

כמובן שקיימות דרכים נוספות, זאת בתנאי שהוריהם של קוני הדירה מוכנים לעשות צעד רציני ביותר וללכת לקראת ילדיהם. מה זה אומר? כאשר להורים דירה השייכת להם, תינתן להם האפשרות למשכן את הבית ועל פי מחירו הבנק יחליט על גובה ההון העצמי.

> למידע מקצועי ופרטים נוספים בקרו באתר מרדיקס ייעוץ משכנתאות!

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מטבח גן בהתאמה אישית לחצר שלכם
אם אתם רוצים להבטיח שהחצר שלכם תהיה כזו שיהיה לכם כמה שיותר כיף להיות בה בכל רגע נתון, אנו נמליץ לכם...
קרא עוד »
דצמ 21, 2016
איך למצוא רופא שיניים מומלץ?
הבריאות שלנו היא הדבר החשוב ביותר בחיינו ורק מי שחלה במחלה רצינית יעיד עד כמה הבריאות משמעותית...
קרא עוד »
מאי 06, 2018
חנות מזרנים לילדים, מוצאים מזרן מתאים בקלות
להורים המחפשים מזרון נוח, עמיד ובטיחותי לילדיהם, חנות מזרנים לילדים היא המקום המושלם לעשות בו קניות....
קרא עוד »
מרץ 06, 2023