טיפול באמצעות כלבים – למי זה יכול לעזור

טיפול באמצעות כלבים

לא במקרה אומרים שכלבים הם החברים הטובים ביותר של בני האדם. כל מי שיש לו כלב יודע, מהיום הראשון בו הוא אוסף אותו אל ביתו, שהוא רכש לעצמו חבר נאמן, חבר אשר יחכה לו בכל יום שיחזור מהעבודה או מהלימודים, חבר שתמיד ישב לידו, חבר אשר ישמח לצאת איתו לטיולים, חבר נאמן ורגיש אשר תמיד ישים לב מתי הוא עצוב ומתי הוא שמח.

לכן במהלך השנים פותחו שיטות שונות של טיפול באמצעות כלבים. טיפול זה מיועד לאנשים עם מוגבלויות שונות, פיזיות ומנטאליות, וכן לאנשים אשר נאלצים להתמודד עם קשיים מסוגים שונים. מעת לעת אנחנו יכולים לשמוע סיפורים מופלאים כיצד כלבים עזרו ואף הצילו אנשים שהתמודדו עם קשיים מסוגים שונים.

טיפול באמצעות כלבים, כאמור יכול להתבצע בקרב אנשים אשר מתמודדים עם מוגבלויות שונות אך גם בקרב בני נוער וצעירים בסיכון, מבוגרים עם בעיות חברתיות ועוד. הרעיון הוא שמצד אחד הכלב מעניק אהבה וחום לאדם ובכך נוצר ביניהם קשר חם ואהוב אשר מעניק כלים ייחודים לאדם, כלים שעוזרים להתמודד עם תופעות כמו חרדות, דיכאון, חוסר מוטיבציה, קשי למידה, בעיות רגשיות, בדידות ועוד, ומצד שני, האדם עוזר לכלב גם כן, הוא מטפל בו, דואג לרווחתו, מעניק לו חום ואהבה משלו. כך שהטיפול הוא הדדי, ככל שהטיפול נמשך, הקשר בין השניים מתחזק, מייצר שינוי גישה אצל האדם, מעניק לו ביטחון ומוטיבציה אותם הוא יכול לקחת גם למקומות אחרים, החל ממפגשים חברתיים, מקומות עבודה, לימודים וכדומה.

חשוב לציין טיפול באמצעות כלבים לא נעשה אך ורק דרכם, כלומר במסגרת התוכנית הטיפולית, נפגשים המטופלים גם עם פסיכולוגים, עובדים סוציאליים וגורמים מקצועיים נוספים. הרעיון הוא לשלב את הטיפול באמצעות כלבים בכלל הטיפול, כך שהמטופל יקבל מענה שלם לצרכיו. הטיפול נמשך לאורך תקופה ממושכת, כאשר הרבה פעמים מגלים אנשי המקצוע ומי שמפעיל את התוכנית, שגם אחרי הסיום הרשמי של הטיפול, נשארים המטופלים ומטפלים בכלבים, זו עוד הוכחה לרמת הקשר בין המטופלים לכלבים.

טיפול באמצעות כלביםלפני סיום חשוב להדגיש נקודה מהותית, טיפול באמצעות כלבים יכול להיות מוצלח אם הסביבה מעניקה אווירה תומכת וכן אם הכלב מיועד לכך. לא כל כלב מאולף לתת את הכלים הנדרשים. לכן בכל מקום בו נעזרים בכלבים לצורך טיפול, נהוג להיעזר בכלבים מגזעים מסוימים וכן בגילאים מסוימים על מנת שיתאימו לאופי ולסוג הטיפול.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
רצועות לשעון – איך לבחור את הרצועה המתאימה לשעון שלכם?
רצועה לשעון היא חלק בלתי נפרד וחשוב מכל שעון שאותו עונדים על היד. ניתן למצוא מספר סוגים עיקריים של...
קרא עוד »
יול 20, 2021
איך לשמור על ריח טוב בבית
ביתו הפרטי של כל אדם אמור להוות את המרחב הנעים ביותר לשהייה ומגורים עבורו. לכן, כל אדם דורג לעצב את...
קרא עוד »
פבר 04, 2019
מתקני מים
המים נחשבים למצרך יקר הן כלכלית והן מבחינת החשיבות שלהם עבור האדם ולהישרדותו. בישראל איכות המים...
קרא עוד »
נוב 03, 2021