מזון לכלבים בוגרים
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

איזה סוגי מזון לכלבים בוגרים קיימים?

מזון לכלבים בוגרים
יש כאלה שסבורים, כי הכלב שלהם מאושר כאשר הם מאכילים אותו עם אוכל ביתי. אם חשבתם שהוא אוכל מזון טוב, טעיתם, ייתכן שכלבכם מתלהב, אך התבלינים, העצמות שנשארו מהעוף, מזיקים למעיים ולפרוות הכלב. הדבר הטוב ביותר עבור כלבכם, הינו מזון מאוזן ויבש המיועד במיוחד לכלבים. יש לבר אם הכלב בוגר איזה סוג של מזון לכלבים בוגרים קיים בשוק. התייעצות עם ווטרינר, תוביל אתכם  לרכישת מזון נכון. בגלל שבמזון יבש לכלבים יש את המרכיבים החיוניים והוויטמינים שכלב צריך. ניתן למצוא כמה רמות של מזון כלבים, מזון ברמה נמוכה, רמה בנונית, מזון פרימיום וסופר פרימיום.

ניתן למצוא מזון עבור כלבים מגזע קטן, בינוני ולגזעים גדולים. גם מזון סניור, ניתן למצוא עבור כלבים מבוגרים מאוד, המכיל את הוויטמינים שכלבים מבוגרים זקוקים להם. ישנו גם מזון דיאטטי לכלבים שצריכים לרדת במשקל, וכן, מזון לכלבים שסובלים מבעיות עיכול.

סוגי מזון לכלבים- דברים שכדאי לדעת

כאשר מדובר על מזון לכלבים בוגרים, ניתן למצוא מזון מסוג פרימיום, המבוסס על שאריות בשר מתעשיית המזון. מדובר על הסוג הזול ביותר ואינו מזין, היות ויש בו כמות קטנה של חלבון מן החי וכמות גבוהה של חלבון מן הצומח. יש לציין, כי חלבון מן החי, הינו משביע ולכן, ניתן למצוא מזון יבש לכלבים שהוא מכיל את החלבון מן החי, מה שגורם לכלב, להיות שבע יותר ולקבל מזון שהוא הרבה יותר איכותי. מי שחושב שהוא חוסך עם מזון מסוג פרימיום, טועה, היות והכלב יצטרך לאכול כמות גדולה יותר של מזון זה , בכדי לשבוע.

סוגים יקרים ומזינים יותר של מזון יבש לכלבים

מזון לכלבים, מסוג סופר פרימיום, הינו מזון, המורכב מעוף וכבש עם פחמימות כגון שעורה או אורז מלא, מה שמסייע בעיכול, מחזק את הפרווה וגורם לה להיות מבריקה. יש לציין כי מזון לכלבים בוגרים, שהוא איכותי, אף מונע את נשירת הפרווה של הכלבים. המזון היקר ביותר, הינו אולטרה פרימיום שהוא מזון יבש, אשר מורכב מבשר ופחמימות וכן, סוג של דג כגון סרדינים או סלמון המכילים סידן. אוכל מסוג זה, מועשר במינרלים וויטמינים.

אל לנו לשכוח, כי לכלבים שלנו, יש חוש טעם ממש כמו לנו וניתן למצוא את המזון האהוב עליו, גם לכלבים שלנו, יש נטייה להשמנה ולכן, בשר כבש, עשוי להשמין את כלבכם וברגע שאתם מבחינים בכך, יש להחליף לו את המזון במזון שהוא יותר דל שומן.

Share this post

גלילה לראש העמוד