הצעת נישואים
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

טבעת אירוסין – על איזה יהלום כדאי ללכת?

אין אישה שלא חולמת על היום בו תונח על אצבע ידה טבעת יהלום נוצץ בליווי של הרגע בו אהוב ליבה מציע לה להינשא לו. אחת ההתלבטויות שלנו כאשר אנו עומדים לרכוש את טבעת הנישואין היא כיצד לבחור את היהלום עצמו שישתלב על הטבעת.

קבלו מספר טיפים באדיבות תכשיטי דניאל, חנות של טבעות אירוסין

יהלומים הם תחום נרחב והמחיר שלהם מורכב ממשתנים רבים ומגוונים. במאמר הבא נסביר לכם על קצה המזלג על בהירות היהלומים כלומר על רמת הניקיון שלהם, ונציג בפניכם מספר טיפים לבחירת היהלום המושלם. לא פעם אנו שומעים את המושג ״יהלום נקי״ או ״יהלום מושלם״. כשאומרים יהלום נקי מתכוונים לכמות הפגמים הפיזיים והפנימיים שביהלום.

את רמת הניקיון או הבהירות, קובעים על פי מספר, גודל ומיקום הפגמים הממוקמים על או בתוך היהלום. יהלום נקי באופן מושלם יהיה יהלום נטול פגמים. היהלום בדרגת הניקיון הגבוהה ביותר נקרא Flawless, זהו יהלום נדיר ומחירו גבוה במיוחד. יהלומים בדרגת ניקיון אחת פחות מכונה Very Very Slightly ברמה 1 או 2. ביהלומים אלו קשה לזהות את הפגמים. מכאן רמות הניקיון יורדות לפי הסדר, ולכל רמת ניקיון התייחסות אחרת ומאפיינים משל עצמה. מדובר בתורה שלמה.  יהלומים ברמת ניקיון I1 מתאימים ברוב המקרים לטבעות אירוסין שכן הפגמים לא בולטים לעין והמראה שלהם עם טיפול נכון נשאר נוצץ ומרהיב. ככל שהיהלום בהיר יותר כך רמת הניקיון שלו גבוהה יותר.

גודל שיבוץ וצורה

פרט לרמת הניקיון של טבעת הנישואין, חשוב לשים דגש גם על פרמטרים נוספים. מחיר הטבעת מושפע מגודל היהלום וההבדל בין יהלום במשקל של 0.95 קראט לבין יהלום השוקל קראט 1, הינו משמעותי, למרות שכמעט ואין הבדל במשקל. אנו ממליצים להתאים את גודל היהלום לאופי האישה שלכם. יש נשים שמעדיפות יהלומים קטנים ולא מתחברות למראה בולט ולהיפך. למרות זאת, עדיין חשוב לשמור על נוכחות מסוימת של היהלום. בנוסף, רמת וסוג החיתוך משפיעים על הצורה  של היהלום ועל המראה שלו.

בדרך כלל, כדאי לבחור ביהלום מספיק גדול שישמור על הערך שלו לאורך זמן, אך יחד עם זאת יש נשים שמעדיפות יהלום מרכזי שאינו גדול בשילוב של יהלומים קטנטנים משובצים לאורך הטבעת. גם מאפיין השיבוץ חשוב ומשפיע מאוד על המחיר של הטבעת. טבעת נישואין הינו תכשיט אותו רוב הנשים עונדות במהלך היום ולכן היא חשופה למכות ולנזקים. לכן, מומלץ לבחור בטבעת בעלת שיבוץ איכותי, חלק ונקי. מכיון ומדובר בהוצאה שאינה מבוטלת ובתכשיט בעל משמעות סמלית ורגשית, אנו ממליצים לכם לרכוש את הטבעת ממקור אמין, מקצועי ומנוסה שמצב אחד יעזור לכם להתאים את הטבעת ואת היהלום לאישה ומצד שני יסביר לכם ממה מושפע המחיר של היהלומים השונים בהם אתם מעוניינים.

 

Share this post

גלילה לראש העמוד