טיפול זוגי
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

יתרונות של טיפול זוגי

אין זה סוד שבשנים האחרונות חלה עלייה מצערת בכמות הזוגות שמתגרשים בישראל. 1 מכל 4 זוגות מגיעים בסופו של דבר לרבנות ומתגרשים. יש לכך הסברים רבים, אך יש גם דרך אולי למנוע זאת, טיפול זוגי מבעוד מועד.

לפני שנסביר על היתרונות של טיפול זוגי וכיצד הוא יכול להציל את חיי הנישואין שלכם, נבחן תחילה, מה הן הסיבות העיקריות לגירושים. על פי סטטיסטיקות שונות, ישנן כמה סיבות עיקריות שמובילות לגירושין. בראש ובראשונה בגידה של אחד מבני הזוג בשני, לאחר מכן שחיקה ושעמום חיי הנישואין, משבר אישי של כל אחד מבני הזוג, קריירה, נישואים מרחוק, מצב כלכלי וכן גורמים חיצוניים דוגמת משפחה. כמובן שיש גם מקרים קיצונים שבלתי ניתנים כלל לגישור, כמו אלימות על סוגיה השונים.

כיצד טיפול זוגי יכול לפתור את המצב – 4 יתרונות

לא נשלה את עצמנו, שכל טיפול זוגי יכול לעזור, אך אם לא ננסה לא נדע, ובהחלט טיפול זוגי יכול לעזור לנו להתמודד עם אלמנטים בעיתיים בחיי הזוגיות.

ראשית, עצם העובדה שמציפים את הבעיות, מעלים אותן על פני השטח ולא שומרים אותן בחוץ. אחת הבעיות בחיי נישואין, זה שמעדיפים לשמור דברים בפנים ולא לתת להם ביטוי, עם זה מחשש לפגוע בצד השני ועם זה בגלל שגרת היום יום שמונעת את זה. טיפול זוגי משמש במה ופתחון פה לבני הזוג לומר את אשר על ליבם.

שנית, הגורם החיצוני. שני בני הזוג מגיעים אל מטפל או מטפלת, שהם חיצוניים לזוגיות שלהם, חיצוניות לקשר ביניהם ולחיים שלהם. מישהו שהוא לא שופט ולא עומד לטובת אחד הצדדים. במצב כזה, הוא יכול לעזור לשני הצדדים להתבטא בחופשיות, לעלות שאלות וספקות, כעסים ומתחים, בצורה נוחה וחופשית.

שלוש, היציאה מהבית. כמה שזה נשמע מוזר, עצם העובדה שיש חדר אחד, מחוץ לבית, בו ניתן להגיד הכל ובצורה חופשית, מקלה מאוד על בני הזוג. אפשר לומר, שכך לא משאירים את הכביסה המלוכלכת בבית, אלא מוצאים אותה החוצה, לחדר נוח בו אפשר לדבר בצורה חופשית.

ארבע, עצם ההידברות. העובדה ששניכם מסכימים לפנות זמן, ללכת למטפל, לדבר על הבעיות שלכם, רק מוכיח, שאתם רוצים שהזוגיות ביניכם תצליח ואתם לא ממהרים לפרק אותה. זה יתרון עצום בטיפול זוגי ולהצלחתו.

למידע נוסף – בקרו באתר של ד"ר חגי אורנשטיין, המציע טיפול זוגי במודיעין וביישובי הסביבה.

 

 

Share this post

גלילה לראש העמוד