המידע החשוב ביותר על החזר מס

החזר מס

רשות המיסים זה אחד הגופים שהכי חוששים ממנו במדינת ישראל. ולא בכדי, אחרי הכול באחריות כבדה מאוד שמוטלת על כל אחד מאיתנו, וכולם יודעים ש"לא כדאי להסתבך איתם", ובאופן כללי, מקבלים את רוע הגזרה בהשלמה. אך רבים כבר שמעו על כך שלאו דווקא מדובר בדרך הפעולה הנכונה, מהסיבה הפשוטה שכולם חייבים להיות מודעים לה – למשלמי המיסים יש גם זכויות, ואחת מהן הינה להגיש בקשה להחזרי מס. אך תחילה זה נשמע כמשהו מפחיד למדי – איך אפשר לבקש חזרה חלק מהמיסים שכבר שילמתם? אך בפועל מדובר בתופעה שהולכת ונהיית נפוצה יותר, וככל שתקדימו להכיר ביתרונותיה, כך תוכלו לקבל החזרים משמעותיים יותר וכמה שיותר מוקדם.

מדוע אתם זכאים להחזרי מס?

הסיבה הפשוטה לכך שאתם עשויים להיות זכאים להחזרי מס הינה שהחיים של כולנו אינם הומוגניים. כלומר, אנו עוברים שינויים תכופים בפרטים שונים בחיינו: כולל מקומות עבודה, הסכומים שאנו מרוויחים, התנאים המשפחתיים שלנו שמשפיעים גם כן על הדרישות של רשות המיסים כלפינו. בגלל שדברים אלה משתנים פעמים רבות במפתיע, ולא תמיד מדווחים באופן מיידי למס הכנסה, יכול להיווצר מצב שבו שולם יותר מס (כלומר אחוז גדול יותר) מסך כל ההכנסות שלכם. על מנת לראות זאת, צריך ששנת המס תגמר, ולאחר מכן לעשות חישוב כולל שנתי – של כל ההכנסות וכל נקודות הזיכוי המגיעות לכם, ולפי זאת לראות מהו גובה ההחזר שמגיע, אם מגיע.

איך מקבלים החזרי מס?

באופן תיאורטי, ניתן להגיש את הבקשות עבור ביצוע בדיקה מחודשת של המיסים ששולמו באופן עצמאי. עם זאת, אנשים רבים חוששים לעשות זאת, משום שהדבר כרוך בהתעסקות בירוקרטית שלא משמחת אף אחד וגם מלווה בחששות שאיכשהו יצליחו "לעבוד" עליכם, ואפילו להוציא אתכם חייבים! וזה הסיבה לכך שאנשים רבים מעדיפים לפנות לחברות פרטיות שעוסקות בתחום ומרוויחות אך ורק אחוז מסכום ההחזר שהם השיגו עבור הלקוח שלהם. חברות אלה, המגובות ברואי חשבון מנוסים וכן עורכי דין במידת הצורך מאפשרים לכל אדם המגיש בקשה לקבלת החזרי מס להרגיש בטוח בעצמו ורגוע ולא לחשוש מההתנהלות מול רשות המיסים, משום שהתנהלות זו תמנע ממנו לגמרי. חשוב לציין, שמדובר בשירות שרלוונטי בעיקר לשכירים, או חצאי שכירים, משום שעבור עצמאיים – החישוב השנתי מוגש במסגרת העבודה של רואי החשבון, וניתן לקבל החזרים גם ככה. כיום ניתן לפתוח הליך לבקשת החזר מס מבלי לצאת מהבית – כל המידע עובר במהירות ויעילות, כך שאין לכם מה להפסיד!

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה כדאי להכיר את מרכז תכלת
להיות הורים לילדים שסובלים מבעיות כאלה ואחרות של קשב וריכוז זה לא פשוט ורוב ההורים צריכים תחילה...
קרא עוד »
מרץ 14, 2017
הובלות בתל אביב – להוביל בעיר במחיר שפוי
במידה ואתם זקוקים לשירותי הובלות בתל אביב והסביבה, כדאי מאוד שתכירו את האפשרויות השונות לביצוע...
קרא עוד »
אוג 14, 2018
התפתחות ילדים באמצעות ארגזי חול
תהליך ההתפתחות של הילד מתבסס על עבודה עם אלמנטים שונים. מגיל אפס, אנחנו דואגים לספק לילד אמצעים...
קרא עוד »
יול 08, 2020