חיזוק הקשר המשפחתי בעזרת דיור מוגן

דיור מוגן

בשנים האחרונות עלה נושא שלא היה מוכר בעבר, נושא הדיור מוגן. הגידול במספר האוכלוסייה של בני הגיל השלישי הביא למצב בו נדרשים עוד פתרונות דיור לאוכלוסייה זו. דיור מוגן מהווה פתרון מושלם לבני הגיל השלישי. אז מהו דיור מוגן ואך הוא תורם לקשר המשפחתי? המשיכו לקרוא וקבלו את כל התשובות.

בעבר נושא הדיור מוגן לא היה מוכר, במקומו היו פתרונות אחרים כגון בתי אבות, בתי הורים, מחלקות סיעודיות וכדומה. נושא הדיור מוגן עשה מהפכה בתחום זה, הרים את הסטנדרט וגרם להרבה מוסדות ליישר קו עם הסטנדרט החדש.

דיור מוגן

מהו דיור מוגן?

חשוב להבין כי דיור מוגן הוא בית הורים לכל דבר ועניין, זהוי מסגרת המיועדת לבני הגלי השלישי והיא מותאמת לכל הצרכים שלהם. דיור מוגן הוא בית הורים יוקרתי ובסטנדרט גבוה כאשר כל דייר מקבל דירה מאובזרת באופן מלא. האיבזור בדירות מותאם לאוכלוסייה זו וניתן למצוא בו מעקה ביטחון, תומכים בקירות, לחצני מצוקה וכדומה. בנוסף לאיבזור זה הדיירים יכולים ליהנות ממגוון שרותים המיועדים לרווחתם כגון בריכת שחיה, חדר אוכל, צוות רפואי, פעילויות העשרה, סדנאות מעניינות, הרצאות עם מיטב המרצים, אחזקה שוטפת בדירה, טיולים מחוץ לבית ועוד.

בשונה מבתי הורים אחרים, דיור מוגן מתאים לקשישים עצמאיים בלבד, כלומר, דיור מוגן מקבל אליו אוכלוסייה עצמאית היכולה לנהל אורח חיים עצמאי ואינם זקוקים לתמיכה קבועה או מטפל צמוד. במידה והקשיש, המתגורר בבית, מתבגר ומגיע למצב בו הוא זקוק לעזרה ותמיכה, אותו קשיש יוכל להכניס לבית מטפל סיעודי או לחילופין לעבור למחלקה סיעודית.

איך דיור מוגן עוזר לחיזוק הקשר עם המשפחה?

אחד הדברים שהכי מאמינים בו בדיור מוגן הוא הנושא של לתת אורח חיים מעניין לאותו קשיש המתגורר בבית ולכן הנהלת הבית יעשו מגוון פעילויות על מנת לעמוד בסטנדרט זה. אחת הפעולות הכי פופולריות בדיור מוגן הוא פעילויות עם המשפחה.

בתי דיור מוגן רבים מזמינים את בני המשפחה וחברים קרובים לפעילויות מעניינות בחגים ובסופי שבוע. הנהלת הבית מפיקה אירוע לכל דבר ועניין, יוצרים לו"ז, מביאים מפעיל וכדומה. הדיירים המשתתפים בפעילות כזו זוכים לצבור חוויות עם בני המשפחה, צוברים זכרונות משותפים וזוכים לבלות זמן עם האנשים הקרובים אליהם.
חלק מהפעילויות עם בני המשפחה כוללים פעולה אקטיבית ממש, כלומר, פעולה בה בני המשפחה לוקחים חלק פעיל בפעילות כגון סדנת בישול, פעילות העשרה עם הנכדים, יצירת מיצגים לבית וכדומה. חלק אחר מהפעילויות דורשות פחות אקטיביות כגון צפייה בסרט או הצגה, צפייה במופע בידור וכדומה.

לסיכום

דיור מוגן מהווה פתרון מושלם להורים שלנו הרוצים לבלות את שארית חייהם בכבוד ובאורח חיים מעניין ומלא בתוכן. דיור מוגן תורם באופן ישיר לשמחת החיים של הקשיש,תורם לחיזוק הקשר המשפחתי בעזרת פעילויות שונות ותורם להפעלה ישירה של המוח ומצמצם משעותית דיכאון ושיעמום.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מועדון ליום הולדת 40 – 5 רעיונות לחגיגה מהסרטים
יום הולדת הוא תמיד זמן לחגיגה, אך כאשר מדובר על יום הולדת עגול כמו יומולדת 40, יש צורך לארגן חגיגה...
קרא עוד »
ינו 31, 2022
הסעות לעובדים – כך תוודאו שכולם מגיעים בבטחה לעבודה
כדי שהעובדים יגיעו לעבודה, הם צריכים הסעות. אבל, יש הרבה אתגרים שמגיעים עם זה. כדי שהחברה תוכל לספק...
קרא עוד »
פבר 12, 2023
כוס של בריאות: 3 סוגי תה שעושים טוב לגוף
תה הוא מקור נהדר לנוגדי חמצון ותרכובות אנטי דלקתיות. הוא שימש במשך מאות שנים כתרופה למחלות שונות, וגם...
קרא עוד »
אוק 12, 2022