דורבן בעקב

דורבן בעקב

דורבן בעקב זו תופעה מוכרת ללא מעט אנשים ובפרט ספורטאים אשר מאמצים את הרגלים שלהם. מדובר בתופעה של דלקת באזור עקב הרגל אשר מפריעה להם ביכולת לבצע תנועות בצורה סדירה, ובכך גם לרוץ וללכת.

מקרים של דורבן בעקב, חייבים להיות מטופלים בהקדם על מנת שיהיה ניתן לחזור אל פעילות שגרתית וסדירה, כמה שיותר מהר. במידה ולא מטפלים בבעיה בזמן או ממשיכים להתאמן ולהתחרות גם כשיש כאבים ואי נוחות, הרי שעלולים לגרום נזק קשה יותר לעקב, מה עוד שהכאב עלול להחמיר ולהקרין גם לאזורים אחרים ברגל.

טיפול בדורבן בעקב, יכול להתבצע בשורה של דרכים, החל מפיזיותרפיה, עיסוי, דיקור, משחות, קרח, גלי הלם ועוד. אך הכלל הראשון הוא להפחית בעומסים, כלומר לרדת בכמות האימונים ולתת לרגל לנוח.

לפני שנסביר כיצד יורדים בעומסים בצורה נכונה וכיצד מתמודדים עם זה מבחינה פסיכולוגית ולא רק פיזית, חשוב להדגיש שתי נקודות, הראשונה, ברגע שחשים כאב בעקב, מוטב לעצור ולבדוק, בין אם זה באופן עצמאי ובין אם זה בפנייה אל איש מקצוע. שנית, כאבים בדורבן יכולים להיגרם מסיבות שונות, בין היתר בגלל שימוש בנעליים לא נכונות או נעליים ישנות. לכן אחד הדברים הראשונים שיש לעשות זה לבדוק האם הנעל מתאימה לרגל והאם לא הגיע הזמן להחליף אותה.

כיצד יורדים בעומסים

דורבן בעקב זו סיבה מספיק טובה להפחית בעומסים של האימונים. כל ספורטאי, בין אם הוא מקצועי ובין אם חובבן, צריך לדעת מתי לצאת לנוח, מתי לצאת לפגרה ומתי להפחית באופן ניכר באימונים. ברגע שיש כאבים מסוימים, זו הזדמנות טובה לעצור ולעשות הפסקה.

לא מדובר בהפסקה מוחלטת אלא יש להפחית את העומסים לאט לאט, במקום לרוץ ולהתאמן יש לעשות תרגילי חיזוק (תרגילים אשר חשוב לעשות אותם גם בימים רגילים כשהרגל בריאה), יש לבצע אימונים קלים בהתאם ליכולת של עקב הרגל.

במקביל יש לבצע טיפול בעקב על מנת שהיא תתגבר על הדלקת ותתחזק. בשלבים אלו, חשוב מאוד גם לעבוד על הראש מבחינה מנטאלית, בשביל לא לתת למחשבות השליליות להשתלט עלינו, לפני שאנחנו חוזרים להתאמן ולהתחרות כרגיל.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך תבחרי שמלת קיץ צנועה?
בחירת שמלת קיץ צנועה יכולה להיות כדאית עבור כל אחת, שכן שמלה כזו מאפשרת לך להרגיש בנוח ומלאת סטייל תוך...
קרא עוד »
ספט 05, 2023
מיגונית
המציאות של היום היא שיש להיות עם עין אחת פתוחה, יש להיות ערוכים בכול עת למתקפה, ועל כן גם אם אין לחיות...
קרא עוד »
אוק 16, 2018
אוסטאופתיה לתינוקות – מדוע זה חשוב?
הורים רבים מוצאים את עצמם מתמודדים עם סיטואציות בהן התינוק שלהם חש תחושת כאב ואי נוחות, מבלי לדעת...
קרא עוד »
דצמ 11, 2020