אורח חיים בריא בחורף באמצעות ריענון הבית

אורח חיים בריא

אורח חיים בריאחודשי הסתיו והחורף גורמים לנו לסגור חלונות ולאטום את הבית בצורה שאינה גורמת לסירקולציה של אוויר. בדרך זאת אנו חושבים שאנחנו שומרים את גופינו בריא וחם, אך למעשה אנו כולאים את החיידקים בתוך הבית, ולא מאפשרים לזרימה של אוויר נקי להיכנס ובכך לא מאפשרים לגוף שלנו להבריא.

בריא לדעת שדווקא בחודשי הסתיו והחורף חשוב לרענן את הבית ולשמור על בית נקי ורענן בכל זמן. אז איך שומרים על אורח חיים בריא באמצעות ריענון הבית? כמה עצות טובות לשמור על בית חם אך נקי ורענן.

דאגו לסירקולציה וזרימת אוויר בבית – כאשר אתם נמצאים בבית חשוב לשמור על חום גופכם באמצעות חימום. עם זאת, יש לשמור תמיר על פתחים בחלונות כדי לשמור על זרימת אוויר וחמצן בבית . כאשר אתם יוצאים מהבית הקפידו לאוורר אותו עד כמה שניתן על מנת לאפשר זרימת אוויר חדש אל תוך הבית.

ניקיון הבית – בחודשי החורף והסתיו ישנו אובך ואבק רב באוויר. לכן יש לנקות את הבית לעיתים דחופות. ניקיון וחיטוי הבית יבטיח בית נקי מאבק וחיידקים, ובכך יצמצם את החולי בבית. הקפידו לחטא את האסלות בבית ואת המשטחים פעם בשבוע לפחות. בכך תוכלו לצמצם מחלות ולהקפיד על אורח חיים בריא.

איסוף ממחטות נייר – בחורף אנו נוטים להיות מצוננים ואפינו מנוזל, ולכן אנו מקנחים אותו בממחטות נייר אותן אנו מפזרים בכל מקום. פיזור הממחטות גורם לפיזור חיידקים בכל רחבי הבית והדבקה של בני המשפחה במחלות. לכן חשוב לאסוף את הממחטות מיד ולהשליך אותו לזבל.

הימנעו מרכישת תרופות מדף – כאשר אנחנו חשים ברע בחורף אנו מתפתים לרכוש תרופות מדף. תרופות מסוג זה אינן מומלצות משום שהן יכולות להזיק למערכות הגוף במידה ואנו צורכים אותן יותר מידי ויש להתאים תרופות בהתאם למצבנו הבריאותי.

הימנעו משתיית חלב מרובה – בחורף אנו נוטים לשתות הרבה חלב חם במטרה להקל על שיעולים. עם זאת, חשוב לדעת כי החלב דווקא אינו בריא לנו והוא יוצר ליחה בגרוננו ויכול להוביל לכאבי ראש ולשאר נזקים. להקלה על ליחה ושיעולים מומלץ חליטת תה טימין, בתוספת לימון, כפית דבש ופרוסת גינג'ר.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הצעות נישואין בבית
בעבר הצעת נישואים הייתה אירוע אינטימי אשר התרחש בין שני בני הזוג בלבד. בשנים האחרונות ניתן לראות שחל...
קרא עוד »
נוב 09, 2021
הילד מרטיב בלילה? כדאי להכיר: שיטת תרפי מאת ד"ר קובי שגיא
כאשר ילד עובר את גיל 4 וממשיך להרטיב במיטה זו יכולה להיתפס כבעיה של ממש. החוויה יכולה להיות מעיקה לא רק...
קרא עוד »
מרץ 03, 2019
הובלה לסטודנטים בירושלים – הובלה קטנה עם יחס אישי
חברות הובלות קטנות הן טרנד הולך וגדל בענף. הם מציעים שירות אישי יותר ורבים מהם מנוהלים על ידי בני...
קרא עוד »
פבר 28, 2023