איך משפיע דירוג האשראי על קבלת הלוואה או לקיחת משכנתא?

דירוג האשראי הם גורם מפתח בקביעה האם תזכה להלוואה או משכנתא. חשוב להבין את הגורמים הנלווים לחישוב ציוני אשראי ומה אתה יכול לעשות כדי לשפר את הציון שלך. הדבר החשוב ביותר שיש לזכור הוא שדירוג האשראי לא תמיד מדויק. המרכז הישראלי לפיננסים מציינים מניסיונם כי ישנם גורמים רבים שיכולים להשפיע על הציון שלך וחשוב לדעת מה הם, איך הם יכולים להשפיע עליך, ואיך אתה יכול לשפר אותו.

דירוג האשראי והקשר עם קבלת הלוואה 

דירוג האשראי משפיע על יכולתך לקבל הלוואה או נטילת משכנתא. דירוג האשראי הוא המדידה של מידת הטיפול באחריות כמו תשלום חשבונות בזמן, שמירה על חשבון עובר ושב פעיל והימנעות מחדלים בהלוואות. הגורמים הנכנסים לחישוב דירוג האשראי כוללים היסטוריית תשלומים, אורך היסטוריית האשראי, סוגי האשראי שנעשה בהם שימוש (כגון חשבונות מחזוריים), סוגי חובות, גיל החשבון הישן ביותר וסוג האשראי המבוקש.

דירוג אשראי הוא מדד ליכולת של אדם להחזיר הלוואות או ללוות כסף. זה מחושב בדרך כלל על סמך היסטוריית האשראי של הפרט, ההכנסה, הנכסים וגורמים אחרים. דירוג האשראי יכול להשפיע על יכולתך לקבל הלוואות או ליטול משכנתאות. ציוני אשראי משמשים כמדד לקביעת שיעורי הריבית וזכאות ההלוואה.

דירוג האשראי – לקיחת משכנתא זולה יותר 

ככל שדירוג האשראי שלך גבוה יותר, כך גדל הסיכוי לקבל אישור להלוואה בריבית נמוכה יותר ותנאים טובים יותר מאלה שיש להם דירוג אשראי נמוך יותר. דירוג אשראי הוא נוהג מקובל בעולם הפיננסים. ככל שדירוג האשראי גבוה יותר, כך קל יותר לאדם לקבל הלוואה או לקחת משכנתא. מערכת דירוג האשראי מבוססת על שלושה גורמים: היסטוריית תשלומים, נכסים והתחייבויות חוב. גורמים אלה משמשים כדי לקבוע איזה סוג של ריבית תחויב על ההלוואה או המשכנתא שלך.

>אולי יעניין אתכם לקרוא גם על הלוואות בערבות המדינה

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שיעורי פסנתר
היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים שמתעניינים בתחום של שיעורי פסנתר. מדובר ללא ספק על דרך נפלאה לפתח את...
קרא עוד »
דצמ 18, 2020
מהם הסימפטומים של ציפורן חודרנית?
ציפורן חודרנית היא מצב בו הציפורן גדלה ומתפתלת מתחת לעור. זהו מצב כואב שעלול לגרום לדימום, זיהום...
קרא עוד »
נוב 12, 2022
למה צריך פרוביוטיקה?
פרוביוטיקה זהו תוסף תזונה שמוכר לנו בדרך כלל כתרופה שמתלווה לאנטיביוטיקה. בשנים האחרונות נעשו...
קרא עוד »
פבר 15, 2017