שיש
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

איך מנקים שיש

אחד  הדברים המהותיים והדומיננטיים ביותר בכל מטבח הוא ללא ספק השיש שבו. השיש שבמטבח מהווה את משטח העבודה של המטבח והוא חייב להיבחר לכל מטבח בהתאם לפרמטרים שונים שיש לתת עליהם את הדעת. לאחר שתבחרו את השיש הרלוונטי עבור המטבח שלכם, חשוב שתדעו שעל מנת שהשיש ישמור על המראה הטוב שלו, יש צורך לתחזק אותו בצורה הטובה ביותר, בהתאם לחומר ממנו הוא עשוי ובהתאם לפרמטרים אחרים שיש לתת עליהם את הדעת.

כיצד מנקים שיש

לא פעם, השיש צובר כתמים שונים או לכלוך גם כשמדובר על שיש לאמבטיה. חשוב מאוד לדעת שניתן למנוע את הכתמים הללו בשיש טבעי, על ידי מריחת סילר על השיש שמהווה חומר איכותי שמגן על השיש מפני כתמים. אם לא מרחתם סילר והשיש שלכם ספג כתם כלשהו, בטרם תתחילו לנסות להסיר את הכתמים מהשיש באמצעות חומרי ניקוי שונים, עליכם לזכור שיש סיכוי טוב שחומרי ניקוי יסבו נזק בלתי הפיך לשיש שלכם ולכן, עדיף מאוד להימנע משימוש בחומרי הניקוי השונים לצורך ניקוי השיש, אם לא בדקתם היטב לפני ים היצרן של השיש שמדובר בחומר ניקוי שמותר להשתמש בו לניקוי השיש. ניקוי שיש יכול להתבצע באמצעות סבון כלים רגיל ומים חמימים. ניתן לשפשף בעדינות את השיש עם סקוטצ' על מנת להסיר ממנו את הכתמים הרלוונטיים להסרה.

מדוע חשוב שלא להשתמש בחומרי ניקוי לניקוי שיש

כיום ניתן למצוא מגוון רחב של חומרי הניקוי הרלוונטיים עבור כל מטרה. אולם, חשוב מאוד לזכור שאין לדעת באמת מהו הרכב כל חומר ניקוי ואילו רכיבים הוא מכיל בו. ישנם לא מעט חומרי ניקוי אשר יכולים להסב נזק רב לשיש כגון: מסירי שומנים וכיוצא בזה. לכן, אם אתם מעוניינים להשתמש בחומר ניקוי כלשהו עבור ניקוי השיש שלכם, חשוב מאוד שתבדקו מול היצרן של השיש, האם מדובר בחומר שכדאי להשתמש בו. במידה ולא בדקתם מול יצרן סוג השיש האם חומר ניקוי כזה או אחר הוא חומר שניתן להשתמש בו לניקוי השיש שלכם, הרי שבהחלט לא כדאי לקחת את הסיכון הכרוך בניקוי חומר כזהו או אחר.

קראו גם על: עלות שיש

Share this post

גלילה לראש העמוד