בית אבות בירושלים
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

כך תבחרו בית אבות בירושלים

אם כל החיים ההורים שלכם גרו בירושלים ואם גם אתם גרים שם, זה טבעי שגם לעת זקנה תרצו שההורים ימשיכו להתגורר שם. עם זאת, לא כל ההורים יוכלו לחיות עד יומם האחרון בבית הפרטי שלהם או בדירה שבה הם חיו בשנים האחרונות, ולכן ברור מדוע רבים מאיתנו מחפשים בשלב כזה או אחר בתי אבות בירושלים. ראשית, חשוב לדעת שיש הבדל בין בתי אבות ובין דיור מוגן, כי בדיור מוגן חיים אנשים שכן יכולים לתפקד לבד, לצאת ולהיכנס ובסך הכול רוצים להרגיש מוגנים יותר. לעומת זאת, בבתי אבות חיים אנשים שהיכולות שלהם לתפקד לבד מוגבלת, בין אם זה בגלל קשיים פיזיים ובין אם זה בגלל קשיים נפשיים.

ירושלים

בית אבות איכותי

למרות שכולנו היינו רוצים לחשוב שכל אותם בתי אבות שיש בישראל אלה בתי אבות איכותיים, בפועל זה לא כך. יש אומנם הרבה בתי אבות בירושלים, אך לא לכל מקום כזה הייתם רוצים להעביר את ההורים שלכם. הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות אם אתם מחפשים היום את בית האבות המושלם להורים שלכם, זה לבדוק מי הצוות הרפואי שעובד במקום. העזרה והטיפול הרפואיים הם הדברים הכי חשובים כשמחפשים בית אבות, כי בסופו של דבר זה מה שההורים שלכם יהיו זקוקים לו בזמן אמת.

ניקיון ועלויות

שני דברים נוספים שיכולים בדרך כלל לסייע בבחירתם של בתי אבות זו השאלה כמה זה עולה והאם רמת הניקיון במקום מספיק גבוה. אומנם ההורים של כולנו הולכים ומתבגרים, אך מגיע להם לחיות בכבוד ומגיע להם לחיות במקום שנעים בו. לכן כדאי לבדוק את כל הפרטים האלה ומאוד מומלץ לבדוק שהם גם יוכלו לקבל סיוע כלכלי מהמדינה במימון העניין.

Share this post

גלילה לראש העמוד