הסכם ממון
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

הסכם ממון וניסיון לבטלו דרך הרבנות בגירושין. אפשרי?

לא מעט זוגות בוחרים לערוך הסכם ממון בטרם הם ממסדים את הקשר שלהם ובאים בברית הנישואין. נסיבות לעריכת הסכם ממון הן די ברורות. על אף שהיחסים השוררים בין בני הזוג טובים ועל אף שבני הזוג מביעים רצון לחלוק ברכוש שכל אחד מביא עימו וכן ברכוש העתידי שהם ירכשו, הרי שחשוב מאוד לזכור שנישואין מהווים שותפות לכל דבר. כשם שבשותפות יש צורך לערוך הסכם אשר יכריע לגבי הרכוש המשותף בשותפות במקרה של פירוק השותפות, הרי שגם במקרה של נישואין יש צורך בהסכם ממון בעל תוקף משפטי שיכריע מה יקרה עם הרכוש המשותף במקרה של פירוק הנישואין.

הסכם ממון- מהו התוקף שיש לו

הסכם ממון לאחר נישואין הינו הסכם הנערך בין בני הזוג בטרם הם מחליטים למסד את הקשר הזוגי שלהם. ההסכם יכיל בו סעיפים שונים שמטרתם היא להגן על בני הזוג במקרה של פרידה ולהכריע בנוגע לרכוש המשותף שלהם. המגמה היא שכל אחד מבני הזוג יקבל את מה שמגיע לו מהרכוש המשותף. להסכם יש תוקף משפטי והוא נערך ונחתם על ידי עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום עריכת הסכמי ממון. עורך דין מעין זה ידע כיצד להגן על הזכויות ברכוש של כל אחד מבני הזוג בהסכם ההמון ולהביא אותם להסכמות הטובות לכל אחד מהצדדים. להסכם ממון יש תוקף משפטי והוא מהווה הסכם לכל דבר ולכן, לא יהיה קל לבטל הסכם ממון.

האם ניתן לבטל הסכם ממון בתהליך גירושין ברבנות

לעיתים ישנם זוגות אשר בטוחים שאם הם יבצעו את ההסדרים הנוגעים להליך הגירושין ברבנות ולא דרך המשפט האזרחי, הם יצליחו לבטל את הסכם הממון ביניהם ולהגיע להסדרים אחרים הנוגעים לרכוש שלהם. אולם, אין הדבר נכון כלל. לא קל בכלל בלשון המעטה לבטל הסכם ממון שנערך ונחתם על ידי עורך דין מנוסה ומקצועי בתחום. הסכם ממון על דירה הוא הסכם שקשה מאוד למצוא בו פרצות בייחוד כאשר מי שעומד בראשו ערך בעברו המקצועי לא פעם הסכמי ממון. לכן, אם אתם חוששים לגבי התוקף המשפטי של הסכם ממון, כל שעליכם לעשות זה פשוט לבחור לצורך עריכת ההסכם בעורך הדין הטוב ביותר בתחום זה.

Share this post

גלילה לראש העמוד