טיפול בכינים ללא כימיקלים
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

טיפול בכינים ללא כימיקלים

כינים. תופעה מוכרת ולא נעימה, אשר תוקפת ילדים והורים בכל רחבי העולם. הילדים שלנו, שנמצאים בגן ברוב שעות היום: משחקים עם ילדים אחרים, מטיילים, נמצאים בארגז החול, ובכלל – חיים את חייהם בכיף! ובכך, הופכים חשופים יותר לכינים. לכן, לאחר החשיפה, ראשם יתמלא בטפיל המעיק, בעוד שעל הראש ימצאו כינים וביצי כינים.

אז מה עושים?

אם בעבר, היו העצות של סבתות או של ההורים הלחוצים, כוללות טיפול בכינים בנפט או בשאר חומרים כימיים, הרי שהדבר אסור בתכלית האיסור!!! חומרים כאלה עלולים להסב נזק לקרקפת, ולגרום להרעלה! מסיבה זאת, חשוב להתרחק מכל פתרון כזה. לעומת זאת, יש לבחור בטיפול טבעי לכינים ללא כימיקלים, בעוד שכיום ישנם תכשירים טבעיים שיעזרו לכם להפטר מכינים.

תכשירים אלה הם בדרך כלל הומאופתיים והם כוללים צמחים מן הטבע שמרחיקים כינים. בכך אפשר למצוא תכשירים שנחשבים פטנט רשום, בעוד שמשווקים ישראלים מציעים מוצרים הומאופתיים, אשר מעלימים את הכינים מהראש בצורה מהירה.

טיפים נגד כינים

אם אתם רוצים שהטיפול בכינים יהיה יעיל – חשוב שתשימו לב לכמה טיפים טובים שיסלקו את הטפילים מראשו של הילד:

מניעת הדבקה – נסו למנוע הדבקה על ידי הרחקת הילד ממוסדות הלימוד לכמה ימים. בזמן זה, בדקו עם המורים או עם הגננות, כיצד אפשר לטפל בבעיה ולמגרה מן השורש. בזמן שילדכם נמצא בבית: טפלו בו באמצעות תכשירים טבעיים נגד כינים.

סירוק – רכשו מסרק כינים צפוף. מסרק זה מיוחד ונועד כדי לפלות את הכינים מראשו של הילד, בקלות. בזמן שאתם מוציאים את הכינים: וודאו כי הוצאתם גם את ביצי הכינים, תוך שיש להניח באזור קערה עם מים, בה תשימו את הכינים שהוצאתם.

שמירה על ניקיון – שמרו על ניסיון בסביבת הבית ודאגו שילדכם יחפוף כל יום את שערו בשמפו טבעי נגד כינים. באמצעות שמירה על היגיינה, תוכלו להפטר כמה שיותר מהטפילים ולחזור חיש קל לשגרת חייכם!

המידע באדיבות אתר Dovratya

Share this post

גלילה לראש העמוד