פינוי דירה
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

מתי נוצר צורך לבצע פינוי דירה?

לא פעם אנחנו עומדים מול צורך לבצע פינוי דירה. זה יכול לקרות בהזדמנויות שונות. אך תמיד אנחנו מעוניינים להצליח לנהל את התהליך במלוא היעילות ולהשלים אותו על הצד הטוב ביותר. יש מקרים בהם נוכל לעשות זאת בכוחות עצמנו, ויש מקרים בהם נכון יותר יהיה לפנות אל חברה מקצועית אשר מציעה שירותי פינוי דירה.

מקרים בהם עלינו לבצע פינוי דירה

  • לקראת מעבר דירה – מעבר דירה הוא שינוי מורכב אך מרביתנו עושים זאת יותר מפעם אחת בחיים. לקראת המעבר יש צורך לפנות בצורה טוטאלית את הדירה הישנה. אמנם מרבית התכולה צריכה לעבור עמנו לכתובת החדשה שלנו. אך יחד עם זאת לכל אחד מאתנו יש המון חפצים מיותרים שהוא מחפש להם פתרון בשלב זה. לפיכך מדובר על פינוי דירה שדורש מחשבה ותובע מאמץ.
  • דירת ירושה – הורים מבוגרים עזבו את העולם, והותירו אחריהם דירה עמוסה בתכולה. מעתה ואילך הדירה אינה שימושית עוד, ולכן יש צורך לבצע פינוי כדי להתחיל להפיק ממנה תועלת ולייצר ממנה הכנסות. פינוי דירה של כזו עשוי להיות מורכב ותובעני שכן אין מדובר על חפצים אישיים שלכם ואתם לא ממש יודעים מה תקין ומה לא. במקרים רבים פונים במקרה כזה אל חברה מקצועית בתחום פינוי דירה על מנת להשלים את העבודה במהירות וביעילות.
  • מעבר לדיור מוגן – בשלב בו הורה מבוגר עוזב את ביתו ועובר לגור בדיור מוגן. הבית ששימש אותו עד כה יעבור פינוי שכן הוא לא יהיה שימושי. לרוב הדירה תושכר או תימכר. אך בכל מקרה יהיה צורך לארוז עם ההורה את חפציו השימושיים ולהגדיר מה הוא לוקח עמו למקום המגורים החדש שלו. אילו חפצים ייזרקו ומה ניתן לחלק לילדים או לנכדים.
  • רילוקיישן – ישראלים לא מעטים מוצאים לנכון לעזוב את גבולות הארץ ולצאת לעבוד בחו"ל. בשלב זה הם מפנים את הדירה שלהם בארץ ומעבירים חלק מהתכולה לאחסון. את הפריטים השימושיים הם לוקחים עמהם. וכל מה שמיותר ולא תקין – משליכים.

פינוי דירה – להשאיר את הדירה ריקה מכל חפץ ופריט.

Share this post

גלילה לראש העמוד