מצעים
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

איך תשמרו על המצעים שלכם לאורך זמן

אין כמו להיכנס בסוף היום למיטה עם מצעים רכים ונעימים, מתוחים וכאלו המאפשרים התכרבלות ארוכה ונעימה. מצעים נעימים משפרים לנו את איכות השינה ולפניכם כמה צעדים לשמירה על המצעים כך שתוכלו להיכנס למיטה בכל יום ולהתפנק כאילו אתם לנים בבית מלון.

בוחרים נכון

מצעים עשויים כותנה או פשתן נחשבים לאלו שהכי קל לטפל בהם והם גם מחזיקים מעמד הכי הרבה זמן. הם עמידים בפני כביסות בחום גבוה, בפני המייבש וגם מגיהוץ. מעבר לכך, הם רכים ונושמים ומסיבה זו הם נעימים במיוחד.

מחממים כהלכה

מכיוון שהמצעים וגם כריות שינה באים במגע עם הזיעה שלנו, תאי הגוף המתים וגם קרמים במידה ואתם מורחים במהלך היום, כביסה במים חמים בלבד לא תספיק כדי להסיר את כל אלו. מומלץ לכבס בשישים מעלות על מנת לנקות אותם לגמרי ולמנוע התפתחותם של כתמים צהובים. בנוסף מומלץ להימנע משימוש במלבינים על בסיס כלור משום שיש להם נטייה להצהיב מצעים לבנים. מעבר לכך, הם גם מחלישים את הסיבים ובמהלך הזמן יכולים להוביל לחורים. במקום מלבינים על בסיס כלור השתמשו במלבינים על בסיס חמצן.

אחסון נכון

הדרך הכי טובה לשמור על המצעים הינה בתוך ארון ייעודי למצעים. בצורה כזו המצעים יחשפו לפחות אבק וגם אור שנובע משימוש תכוף בארון הבגדים למשל. ניתן להשתמש גם בארגז מצעים לדוגמא, הדבר גם מוסיף אווירה ייחודית לחדר.

כמה דברים שמומלץ לא לעשות

כמו פעולות שיכולות להאריך את חיי המצעים כך ניתן גם להימנע מפעולות מסוימות לאותה מטרה בדיוק. מומלץ שלא לדחוס יותר מדי מצעים במכונת הכביסה או במייבש באותתו הזמן. במידה ומכונת הכביסה שלך מכילה אפשרות כזו, מומלץ להשתמש בתכניות המותאמות לכיבוס מצעים. במידה והמכונה לא מציעה תכניות כאלו, בחרו תכנית רגילה לכביסה יום יומית ולעולם לא לבחור בתכנית אינטנסיבית כי היא יכולה לקמט את המצעים ולחבל בהם. כמו כן היזהרו מייבוש המצעים יותר מדי זמן או בטמפרטורות גבוהות מאוד. מומלץ לוותר על התענוג שבייבוש המצעים במהירות שיא לצורך מניעת נזק לסיבים.

עוד מידע תוכלו למצוא בכתובת https://www.frid.co.il/

Share this post

גלילה לראש העמוד