ניקיון חלונות לפסח - איך לעשות את זה בעצמך?
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

ניקיון חלונות לפסח – איך לעשות את זה בעצמך?

חלונות מבריקים הם דבר נפלא, אבל מכיוון שהם נמצאים חשופים אל כל סוג של מזג אוויר שמביא לכלוך ואבק רב, החלונות הופכים להיות מלאי לכלוך אחרי כמה חודשים מרגע הניקיון האחרון בצורה די מהירה. הרבה מאוד אנשים יעברו גם על האזור הזה של החלונות של הבית בניקיון היסודי לקראת חג הפסח או ניקוי חלונות במשרד, וזו העת לשכלל את יכולות הניקיון עם שיטות ניקיון שיביאו אל בית נקי מבפנים ומבחוץ גם.

הניקיון הגדול של פסח

פסח הוא אימת בעלי הבית בכל רחבי הארץ, וגם בעולם. הניקיון של פסח הוא אולי כזה שבו היהודים מקפידים עליו לשם אי הימצאות חמץ בין כותלי הבית, אולם אצל הגויים מדובר בניקיון של עונת האביב שבה מתחדשים ויוצרים סביבה שבה יש סדר וניקיון אחרי שהחורף מנמנם את כולם.

איך בדיוק יכולים לנקות את כל הבית כשאר הבית הוא כזה שישי בו אזורים מועדי לכלוך רבים כל כך? הדבר מצריך תורת עבודה מסודרת שכוללת את הניקיון של כל אזור לפי שיטה. איך מנקים את החלונות של הבית שנכון להיום כוללים שטח נדיב כל כך? הנה שיטה יעילה שאיתה ניקיון זה יהיה קצת פחות נורא ויביא אל חלונות מבריקים שכיף להביט דרכם.

איך מנקים את כל החלונות

החלונות של הבית הם אלה של הסלון, המטבח, מסתור הכביסה, המרפסת וחדרי השינה. לא מדובר בכמות מועטה, אלא בכות שהולכת ונעשית יותר גדולה ככל שמדובר בבית מודרני שבו חלונות והשימוש בזכוכית באופן כללי, נעשו לדבר בולט ונדרש יותר מאי פעם.

אז, איך מנקים את כל אלה? ניתן להזמין חברה לניקוי חלונות מקצועית. אך אם רוצים לבצע זאת לבד, ההמלצה היא ליצירה של חלוקת הניקיון הזה בכמה שלבים, ולא בבת אחת. ניקיון של חלונות מצריך לרוב הוצאה שלהם מן המקום, ואם לא רוצים לעבוד קשה כל כך יכולים לחפש אחר חברת ניקיון שתבצע את כל העבודה בבת אחת, תוך כשעה. אם רוצים לבצע זאת בצורה עצמאית וללא עבודה פיזית קשה, ניתן לרכוש ציוד חשמלי ששוטף ומנקה כל חלון לאחר שמצמידים אותו לשם. האופציה האחרונה היא על ידי ניקיון עצמאי לחלוטין, שבו רוכשים מגבות מיקרופייבר, מגב שנפתח לעבודה בגובה, חומר בתרסיס שמיועד לניקיון חלונות ומוצאים את הזמן לניקיון שיבריק את החלונות לאורך זמן רב.

 

Share this post

גלילה לראש העמוד