דשא סינטטי
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

איך לשמור על דשא סינטטי שיראה כמו חדש

היום ניתן לראות יותר ויותר אנשים שבוחרים להתקין דשא סינטטי בבית פרטי ובגינה הפרטית שלהם. אנשים אלו בוחרים לחסוך במים, הם מעדיפים חיים פשוטים יותר, ללא צורך תמידי בהפעלת ממטרות, גיזום, דישון וקטילת חרקים. למעשה, רובם בטוחים שהדשא שומר על הצבע והצורה שלו, ללא שום צורך בתחזוקה שוטפת. אך החדשות הרעות הן, שכדי לשמור על הדשא המלאכותי במראה היפה והרענן שלו, יש צורך במספר פעולות תחזוקה. בעוד דשא טבעי לא יפגע יותר מדי במקרה שינוחו עליו עלים יבשים שנשרו מהעץ השכן או פירות שנרקבים בפינות של הגינה, הדשא המלאכותי עלול להתחיל לפתח עובש ולשנות את הצבע והמרקם שלו. לכן מראש מומלץ להתקין את הדשא באזור יבש יחסית, ללא עצים בקרבת מקום ולא באזור שאליו נוטים לשפוך את הדלי של הספונג'ה בסיום השטיפה. כדאי לזכור כי מגע עם חומרי ניקוי עלול להזיק לדשא המלאכותי, דבר שכמובן אין עליו שום אחריות.

כל הטיפים לצורך שמירה על דשא סינטטי

אחד הטיפים החשובים ביותר לאחר התקנות דשא סינטטי, הוא להקפיד לשאוב את הדשא אחת לחודש או אחת לחודשיים. המטרה היא לסלק מהדשא חתיכות לכלוך, אבק ועלים יבשים, אשר עלולים להתחיל להירקב וליצור עובש על סיבי הדשא. מומלץ להשתמש בשואב אבק שאינו מתחמם יותר מדי, היות וסיבי הדשא עלולים להינזק במידה והם יהיו חשופים לטמפרטורות גבוהות מדי. כמו כן, כדאי לזכור כי במידה והדשא ממוקם מתחת לעץ, יהיה צורך לבצע את השאיבות אחת לשבוע – שבועיים, אחרת כמות העלים שתצטבר תהיה גדולה מדי.

אנשים רבים בוחרים לגרוף את העלים היבשים מהדשא, אך יש צורך להימנע משימוש במגרפת ברזל. שיני הברזל של המגרפה יגרמו לנזק לסיבי הדשא, לכן עדיף להשתמש במגרפה בעלת שיני גומי או פלסטיק, ועדיף פשוט להבריש את הדשא עם מטאטא כביש. מומלץ באופן כללי למקם את הדשא באזור מוצל, היות וקרני השמש עלולות לגרום לנזק בלתי הפיך לסיבי הדשא. דשא איכותי לא אמור להינזק מכך, אך דשא זול יותר עלול לשנות את צבעו ואף להתפורר מעוצמת החום. לכן מומלץ להגן עליו לפחות בימים החמים ביותר.

Share this post

גלילה לראש העמוד