איך תדעו שהגיע הזמן לטיפול זוגי
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

איך תדעו שהגיע הזמן לטיפול זוגי

זוגיות היא דבר אשר מסב לבני הזוג לא מעט רגשות חיוביים כגון: נחת, הנאה, שמחה, אהבה, אך לא פעם זוגיות אשר לא מתנהלת בצורה תקינה, יכולה להסב לבני הזוג גם רגשות שליליים. לא מעט זוגות אשר נתקלים בקשיים שונים כמו קנאה לבן או בת הזוג, מוצאים את עצמם תוהים האם הגיע הזמן שלהם להיעזר בטיפול זוגי, או שמא הם עדיין יכולים להתמודד עם המצב באופן עצמאי. אז כיצד תדעו בעצם מתי הגיע הזמן לפנות לטיפול זוגי? במאמר הבא תקבלו הכוונה לגבי הזמן המתאים לפנות לטיפול זוגי

אז מתי תדעו שזהו הזמן לטיפול זוגי

ויכוחים ואי הסכמות הם דבר נפוץ כמעט אצל רוב הזוגות. ישנם זוגות אשר יודעים כיצד להתמודד עם ויכוחים ואי הסכמות ולכן, הם מצליחים להתגבר על המשברים הזוגיים באופן עצמאי. לעומתם, ישנם זוגות אשר אין להם את הכלים או הידע לגבי התמודדות עם משברים בזוגיות, אי הסכמות, ויכוחים עקרוניים ועוד. זוגות מעין אלה צוברים תסכול, כעס וקושי על בן הזוג בכל ויכוח או אי הסכמה והדבר הולך ומתגלגל כמו כדור שלג, עד שיום אחד הם חשים כי הם לא מסוגלים כבר לחיות בשלום אחד עם השני. לא מעט זוגות תוהים האם עשו נכון שהחליטו להתחתן וכן, לא מעט זוגות תוהים האם יש עתיד לזוגיות שלהם. במצב שכזה, כדאי מאוד שלא להגיע למסקנות פזיזות שלא תמיד מעידות על אמת ופשוט לבחור בטיפול זוגי איכותי. טיפול זוגי איכותי ומקצועי, יאפשר לבני הסוג לחשוף את כל הקלפים ולהתמודד עם המציאות הזוגית שלהם בצורה טובה יותר, עם הכלים אותם הם מקבלים מהמטפל.

כיצד בוחרים טיפול זוגי

על מנת שטיפול זוגי באמת יהיה יעיל, כדאי מאוד לבחור מטפל זוגי מנוסה ומקצועי, בעל מוניטין והמלצות, אשר כבר טיפל בזוגות רבים ויודע כיצד לגשת אל מלאכת הטיפול בצורה הטובה ביותר. המגמה בסופו של דבר היא שהזוג יצא מהטיפול הזוגי חזק יותר, עם זוגיות משלימה וטובה יותר ועם כלים שיאפשרו לו להתמודד באופן עתידי עם כל משבר זוגי שיעמוד על הפרק ולכן, אין להתפשר על המטפל.

Share this post

גלילה לראש העמוד