ביטוח סיעודי
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

ביטוח סיעודי – למי זה מתאים?

לא רבים יודעים מהו הביטוח הסיעודי, וכיצד מוגדר מצב סיעודי ועל כן חשוב להבין כי מצב סיעודי הוא מצב שבו האדם אינו מסוגל לבצע פעולות בסיסיות, כמו להתלבש, להתקלח וכו'. כמו כן, מצב סיעודי יכול להיות קשור לבריאות הנפש או למחלה קוגניטיבית שמשפיעה על תפקוד המוח. במקרים הללו, הביטוח הסיעודי מקבל פן משמעותי, זאת בשל העובדה שהוא מגן על האדם ומסייע להקל בעלויות הטיפול, שמסתמנות כעלויות גבוהות במיוחד. אז למי מתאים הביטוח הסיעודי? כל הפרטים החשובים במאמר שלפניכם.

מחלות מסוגים שונים

אנשים שסובלים ממחלות שונות או שישנה מחלה תורשתית שעוברת מדור לדור, וודאי יודעים עד כמה חשוב לרכוש ביטוח סיעודי, בין אם מדובר במחלות כמו אלצהיימר או סרטן, הרי שהביטוח עשוי לסייע בעת הצורך. אנשים שבמשפחתם המחלות הללו נפוצות, נמצאים בסיכון לחלות בהן בעצמם ולכן הם חייבים לרכוש ביטוח מתאים.

זה לא הגיל? לא תמיד

אין ספק שאנשים מבוגרים מודעים עד מאוד לפעולות שהופכות עם השנים ליותר ויותר קשות לביצוע. לכן מומלץ לאנשים מבוגרים לבטח את עצמם מראש, על מנת שברגע האמת, הם יוכלו לקבל את הסיוע הסיעודי שלו הם זקוקים. לאנשים מבוגרים, והכוונה היא לגילי 60-80, יש סיכוי גבוה יותר למצוא את עצמם במצב סיעודי ולכן אנשים בגילים הללו חייבים לרכוש ביטוח סיעודי על מנת להבטיח לעצמם עתיד קל יותר (ומופחת עלויות).

ומה לגבי צעירים? ובכן, הם בהחלט לא עסוקים בענייני ביטוח סיעודי וחבל. צעירים נוטים להימנע מלדאוג לכל מה שקשור בפנסיה שלהם או בביטוחי חיים שונים, הם חיים כאן ועכשיו, והדאגות שלהם מתמקדות בדברים שקשורים להווה. למרות זאת, נדגיש ונציין פה שגם צעירים חייבים לדאוג לביטוח הסיעודי שלהם, דווקא בגלל שהמצב הזה רחוק מהם, והסיכוי להגיע למצב סיעודי הוא נמוך, הרי שהם ישלמו פרמיות נמוכות יותר מאדם מבוגר, זאת בשל העובדה שהתשלום בעבור הביטוח מתחיל בשלב מוקדם יחסית.

אנשים שחיים לבד

מי שחי לבד או שאינו בעל משפחה גדולה, בהחלט צריך לקחת בחשבון את היום בו הוא יזדקק לסיוע סיעודי ועל כן הוא חייב לרכוש ביטוח מתאים. בשל היעדר אנשים ומשפחה קרובה, הסיכוי של האדם הערירי למצוא את עצמו לבד, די גדול. כדאי ומומלץ לרכוש בהקדם את הביטוח ולדאוג לכך שיהיה מי שיסייע ויטפל במקרה הצורך.

 

לסיכום, מצב סיעודי הוא בהחלט מצב לא נעים ולא רצוי, אבל לצערנו, כמעט רוב האוכלוסייה מגיעה למצב זה וזקוקה בשלב זה או אחר לסיוע סיעודי. חייבים להתייחס לכך במלוא הרצינות ולבצע פעולות מושכלות על מנת שבעתיד תוכלו לקבל את הסיוע הנחוץ. למרות שלא כולם ששים לעשות ביטוח מסוג זה, חשוב לדעת שזה בהחלט מומלץ ורצוי, ולא – לא רק לאנשים מבוגרים. מצב סיעודי יכול להיווצר מכל מיני סיבות, בין אם מבוגר או צעיר ועל כן חשוב להיערך לכך מבעוד מועד.

אל תירדמו בשמירה – רכשו ביטוח סיעודי בהקדם!

Share this post

גלילה לראש העמוד